Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.03.2017 11:15
For Honor najlepiej sprzedającą się grą lutego. PS4 wciąż na topie
519V

For Honor najlepiej sprzedającą się grą lutego. PS4 wciąż na topie

For Honor okazuje się najchętniej kupowaną grą lutego na rynku amerykańskim. Z kolei PlayStation 4 nie schodzi ze szczytu i wciąż jest najchętniej kupowanym sprzętem.

For Honor dostępne jest od 14 lutego tego roku. Z naszej recenzji wynika, że po produkcję warto sięgnąć, choć autorowi nie spodobały się niektóre rozwiązania - szczególnie oparcie sieciowych rozgrywek na modelu P2P. Z innych mankamentów wymienił nieciekawą kampanię dla jednego gracza i choćby szwankującą detekcję kolizji. Ostatecznie w naszej recenzji For Honor otrzymało 7/10 z zaznaczeniem, że to świetny tytuł, który niestety boryka się ze zbyt poważnymi problemami.

For Honor w naszej bazie gier.

For Honor okazał się najlepiej sprzedającą się grą w lutym na amerykańskim rynku, a przecież miało zaledwie połowę miesiące na osiągnięcie tak dobrego wyniku. Zaraz za dziełem francuskiego studia mamy Resident Evil VII, a na trzeciej pozycji mega popularne Grand Theft Auto V. Oto lista 10 najlepiej się sprzedających gier w lutym, według badań NPD:

Najlepiej sprzedające się gry w lutym 2017 z uwzględnieniem wszystkich platform:

 1. For Honor
 2. Resident Evil VII
 3. Grand Theft Auto
 4. NBA 2k17
 5. Call of Duty Infinite Warfare
 6. Rainbow Six: Siege
 7. Madden NFL 17
 8. Battlefield 1
 9. Nioh
 10. Overwatch

Jednocześnie trzeba tutaj zaznaczyć, że dane nie są dokładne. Nioh i Overwatch znalazły się na wysokich pozycjach, mimo iż nie wzięto pod uwagę sprzedaży cyfrowej. Jeśli zaś chodzi o sprzedaż gier na samym PlayStation 4 to lista prezentuje się następująco.

Sprzedaż poszczególnych gier na PlayStation 4 w lutym 2017:

 1. For Honor
 2. Resident Evil VII
 3. Grand Theft Auto V
 4. Nioh
 5. NBA 2K17
 6. Call of Duty: Infinite Warfare
 7. Kingdom Hearts 2.8 Final Chapter Prologue
 8. Battlefield 1
 9. Madden NFL 17
 10. Rainbow Six: Siege

Cieszy wysoka pozycja Nioh, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest to gra dostępna jedynie na PlayStation 4. Resident Evil VII udowadnia, że gracze potrzebowali dobrego horroru. Wszystko wskazuje też na to, że popularność Kingdom Hearts jest większa niż można się było spodziewać. Wrażenie robi też fakt, że Grand Theft Auto V tak długo utrzymuje tak świetną sprzedaż.

Pojawiły się też informacje o sprzedaży sprzętu i tutaj sytuacja się nie zmienia. PlayStation 4 wciąż jest najchętniej kupowaną konsolą, ale można zauważyć tutaj spadek. W porównaniu do poprzedniego roku przychody za kupno konsol oscylują w okolicach 204 milionów dolarów - to 30% mniej niż w ubiegłym roku.

For Honor - zwiastun zawartości dodatkowej

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/03/16/ps4-honor-win-february-npd-sales-rankings-united-states/

Tagi: For Honor PlayStation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal