Daniel Stroński Daniel Stroński 16.03.2017 15:02
Mass Effect Andromeda. 40 minut rozgrywki z PlayStation 4 Pro w 4K
661V

Mass Effect Andromeda. 40 minut rozgrywki z PlayStation 4 Pro w 4K

Mass Effect Andromeda pokazało już, że animacje postaci nie wyszły deweloperowi zbyt dobrze. Jak jednak prezentuje się całokształt na PS4 Pro w rozdzielczości 4K? Do Sieci trafił dłuższy materiał.

Mass Effect Andromeda, jako jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku, ma poprzeczkę zawieszoną wyjątkowo wysoko. Fani oryginalnej trylogii pokładają w studiu BioWare nadzieję i oczekują zupełnie nowej historii w bogatym uniwersum Mass Effect, przy okazji wierząc, że wydające produkcję Electronic Arts wyłoży pieniądze, by umożliwić deweloperowi dostarczenie wrażeń audiowizualnych najwyższej klasy.  Niestety, dziś pisaliśmy już o tragicznych animacjach postaci, w tym ich mimiki, które pozostawiają wiele do życzenia.

Animacje postaci w Mass Effect Andromeda to błazenada

Mass Effect Andromeda na szczęście nie bazuje na samych postaciach. To przede wszystkim ogromne obce planety, każda w wyjątkową florą i fauną. Posiadacze mocniejszej konsoli PlayStation 4 Pro mają zresztą doświadczyć tego wszystkiego w rozdzielczości 4K. Na oficjalnym kanale PlayStation pojawił się materiał przedstawiający grę właśnie w takiej konfiguracji. No, prawie, bo póki co najwyższa rozdzielczość materiału to youtube'owe 1080p/60. Uwaga na spoilery!

Mass Effect Andromeda - rozgrywka z PS4 Pro w rozdzielczości 4K

Przedstawiona rozgrywka pokazuje sam początek gry, gdzie poznajemy dopiero postacie. I póki rozmawiają do siebie w hełmach, wszystko jest w miarę w porządku, lecz już interakcje na statku pokazują sztywną animację ciał i twarzy postaci. W kwestii samej rozgrywki dostaliśmy trochę strzelania, trochę siedzenia na statku i trochę odkrywania niezbadanych planet. Jeśli więc interesuje Was, jak bardzo różni się przejazd za sterami Nomada od tego, co podziwialiśmy w butach Sheparda w Mako, przewińcie materiał do 24:45.

Przy okazji przypominamy, że na ostatnim porównaniu gry w wersji na Xboksa One, PS4 Pro i PC, gdzie konsola Sony świetnie poradziła sobie z tytułem, nie pozostając daleko w tyle za pecetami. Jeśli więc nie do końca podoba Wam się efekt końcowy na powyższym materiale, nie jest to wina przesadnego downgrade'u, a tak po prostu tytuł został przygotowany.

Mass Effect Andromeda trafi do graczy w Europie już w przyszłym tygodniu, 23 marca.

Źródło: YouTube (PlayStation)

Tagi: BioWare ea Electronic Arts mass effect andromeda PlayStation 4 Pro ps4 pro wideo