Adam Grochocki Adam Grochocki 15.03.2017 10:10
Matrix. Warner Bros. pracuje nad rebootem marki!
1060V

Matrix. Warner Bros. pracuje nad rebootem marki!

Debiutujący 1999 roku Matrix Wachowskich (wtedy jeszcze braci) mocno wpłynął na branżę filmową, a w szczególności na cały gatunek sci-fi. To Matrixowi zawdzięczamy też tzw. bullet time, tak dobrze zaadoptowany przez branżę gier. Trzymajcie się mocno, bo Warner Bros. planuje filmowy restart serii.

Matrix opowiadał historię Neo, hakera, który zostaje wybudzony „prawdziwym świecie”, by dowiedzieć się, że nasze życia, nasz świat to tylko komputerowa symulacja stworzona przez maszyny. Kręcone jednocześnie sequele zarobiły gigantyczne pieniądze, ale obłędną widowiskowość opłaciły bardzo chaotyczną, trudną do zrozumienia, fabułą.

Matrix inspiracją dla filmu Assassin’s Creed

Matrix opowiadał historię Neo, hakera, który zostaje wybudzony „prawdziwym świecie”, by dowiedzieć się, że nasze życia, nasz świat to tylko komputerowa symulacja stworzona przez maszyny. Kręcone jednocześnie sequele zarobiły gigantyczne pieniądze, ale obłędną widowiskowość opłaciły bardzo chaotyczną, trudną do zrozumienia, fabułą.

Minęło 18 lat, więc decydenci Warner Bros. postanowili zagrać na nostalgii 30 – latków i przedstawić markę nastolatkom. Stąd pomysł na restart, bez zabawy w kontynuację. Nie mamy jeszcze żadnych konkretów, ale wiemy, że do pisania scenariusza zasiada Zak Penn, który pracował przy skrypcie do X-Men 3: Ostatni Bastion i należącego do uniwersum Marvela Incredible Hulk.

Keanu Reeves zapytany jakiś czas temu o możliwość powrotu do roli, która dała kopa jego karierze, odpowiedział, że byłoby to możliwe tylko w przypadku powrotu Wachowskich (aktualnie siostry). Wygląda jednak na to, że Warner szuka nowego reżysera i nowej gwiazdy do głównej roli.

Czy coś z tego wyjdzie? Trzymamy rękę na pulsie i będziemy informować o postępach.

Źródło: http://heroichollywood.com/warner-bros-developing-matrix-reboot/

Tagi: Keanu Reeves matrix Neo reboot Wachowski