Daniel Stroński Daniel Stroński 09.03.2017 12:28
Śródziemie: Cień Wojny. Twórcy o importowaniu save'ów z Cienia Mordoru
1550V

Śródziemie: Cień Wojny. Twórcy o importowaniu save'ów z Cienia Mordoru

Śródziemie: Cień Wojny znów pozwoli nam przebijać się przez hordy uruków w otwartym świecie uniwersum Tolkiena. Ale czy będziemy to robić zupełnie od zera? Deweloper wypowiada się na temat możliwości zaimportowania save'ów z poprzedniej części.

Śródziemie: Cień Wojny raz jeszcze wrzuci nas do zniszczonego świata pod panowaniem Saurona, gdzie w butach Taliona (i z duchowym kompanem Celebrimborem na pokładzie) staniemy do walki z niezliczonymi siłami Czarnego Władcy. Wczoraj deweloper Monolith Productions ujawnił rozgrywkę i wiąże się to z chętniejszym opowiadaniem o grze. Niestety, są tematy, na które twórcy wciąż nie chcą udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Śródziemie: Cień Wojny przedstawia rozgrywkę

Śródziemie: Cień Wojny wygląda na bardzo zbliżone do poprzedniczki - gry Śródziemie: Cień Mordoru. Bezpiecznie posłużono się sprawdzonych schematem (m. in. otwarty świat, znane moce, system Nemezis), dodając kilka nowości (niektóre z nich mogliśmy zobaczyć na wczorajszej rozgrywce). Podobieństwa i fakt, że będzie to kontynuacja historii, nasuwają pytanie - czy zapisany stan gry z Cienia Mordoru przełoży się na cokolwiek w Cieniu Wojny?

Redakcja serwisu GamesRadar miała okazję rozmawiać z Michaelem de Platerem ze studia Monolith Productions i wygląda na to, że deweloper nie miał na razie zamiaru poruszać tej kwestii - czyli prawdopodobnie coś jest na rzeczy:

Och, nie pamiętam, czy możemy o tym mówić.

... po czym de Plater porozmawiał z osobą kontrolującą przepływ informacji do mediów i urwał temat krótkim:

Na razie nic w tej sprawie nie ujawniamy.

Śródziemie: Cień Mordoru nie stawiało przed nami żadnych decyzji mających wpływ na opowiadaną historię, stąd nie ma co liczyć na wartość takiego importu w kwestii fabularnej. Można by jednak wynagrodzić gracza chociażby specjalnym skinem dla postaci lub innym małym bonusem dla weteranów pierwszej części. Do premiery pozostało niecałe pół roku, więc niebawem powinniśmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Póki co przypominamy ujawnioną wczoraj rozgrywkę, gdzie pokazano m. in. walkę, powracający system Nemezis i ujeżdżanie latających jaszczurów. Pamiętajcie jednak, że to dopiero wersja alpha. Premiera gry planowana jest na 22 sierpnia tego roku.

Śródziemie: Cień Wojny - ujawnienie rozgrywki

 

Źródło: http://www.gamesradar.com/middle-earth-shadow-of-war-could-let-you-import-your-save-to-keep-your-mordor-nemesis/

Tagi: Monolith Productions Śródziemie: Cień Wojny Warner Bros. Interactive