Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 07.03.2017 18:20
NieR Automata na zwiastunie premierowym
627V

NieR Automata na zwiastunie premierowym

NieR Automata to kolejny tytuł wyreżyserowany przez Taro Yoko i stworzony przez studio PlatinumGames. Gra zbiera rewelacyjne oceny i jest to następna produkcja z bogatej biblioteki PlayStation 4, której warto poświęcić chwilę uwagi.

NieR Automata zadebiutowało dzisiaj w Stanach Zjednoczonych i z tej okazji Square Enix postanowiło udostępnić zwiastun premierowy. Tytuł zbiera wyśmienite pierwsze oceny i może się pochwalić mocną średnią na poziomie 90% w serwisie Metacritic. Wszystko wskazuje na to, że PlatinumGames wróciło do formy i razem z reżyserem pierwowzoru przygotowało godną kontynuację. Ostatnio Taro Yoko w rozbrajający sposób popisał się swoją skromnością, nazywając scenariusz swojej gry "kupą". Mieszkańcy Europy będą mogli to własnoręcznie ocenić już 10 marca.

Scenarzysta NieR Automata: Scenariusz to kupa, nie oczekujcie zbyt wiele

NieR Automata to kontynuacja gry NieR, która zadebiutowała na konsolach poprzedniej generacji. Pierwsza część zasłynęła między innymi za sprawą muzyki i wielowątkowej fabuły silnie oddziałującej na emocje gracza. Gra jednak cierpiała z powodu zacofania technologicznego i odstawała pod względem rozgrywki od konkurencji. Przygotowanie kontynuacji zlecono studiu PlatinumGames. Producent, pod przewodnictwem Taro Yoko, miał dostarczyć tytuł, który w założeniu zaoferuje najlepsze elementy poprzednika i wzbogaci je o lepiej przemyślany trzon rozgrywki. Gra osadzona jest w postapokaliptycznym świecie zniszczonym przez wieloletnie wojny. Ludzkość, która uciekła na księżyc, próbuje odzyskać panowanie nad swoją planetą poprzez bojowe androidy.

NieR Automata to efektowna gra akcji z elementami RPG. Tytuł zadebiutuje w Europie już w ten piątek - 10 marca. Poniżej zapoznacie się z zwiastunem świętującym premierę, który zatytułowano "Śmierć jest Twoim początkiem".  

NieR Automata - "Śmierć jest Twoim początkiem".

 

Źródło: YouTube (Square Enix NA)

Tagi: nier automata PlatinumGames Inc. playstation 4 Square Enix Taro Yoko wideo