Daniel Stroński Daniel Stroński 07.03.2017 10:24
Śródziemie: Cień Wojny. Mamy zajawkę rozgrywki
1400V

Śródziemie: Cień Wojny. Mamy zajawkę rozgrywki

Śródziemie: Cień Wojny, zgodnie z zapowiedziami, już jutro przedstawi dłuższy materiał z rozgrywki. Na razie mamy porządną zajawkę na pobudzenie apetytu.

Śródziemie: Cień Wojny niespodziewanie zapowiedziano w ubiegłym tygodniu. Dostaliśmy od razu datę premiery, lecz w kwestii rozgrywki wciąż wiemy niewiele. To się zmieni już jutro, kiedy deweloper Monolith Productions zaplanował wielkie ujawnienie rozgrywki nowych przygód Taliona i Celebrimbora. Póki co dostaliśmy krótką, a jednak zawierającą całkiem sporo informacji zajawkę.

Edycja kolekcjonerska gry Śródziemie: Cień Wojny za 1200 zł

Śródziemie: Cień Wojny powinno czerpać ze sprawdzonego schematu poprzedniczki, gry Śródziemie: Cień Mordoru, co po części widać na zajawce - mamy kontrolowanie umysłów uruków, pozwalające ich przesłuchiwać lub przekabacić na swoją stronę. Nowością będą latające jaszczury (czyżby również smoki?), na których Talion będzie przemierzał otwarty świat Śródziemia. Powracają też karagory, ale kiedy można latać (i wykorzystywać te jaszczury do walki), kwestia wyboru transportu jest chyba oczywista. Niestety, to tylko zajawka, ale pełne ujawnienie rozgrywki dostać mamy już jutro. 

Śródziemie: Cień Wojny - zajawka ujawnienia rozgrywki

 

Co więcej wiemy na temat gry? Powróci zachwalany system Nemezis, który raz jeszcze przedstawi hierarchię w szeregach uruków i pozwoli na wrzucenie tam naszego kreta. Można pomóc mu piąć się po szczeblach kariery, a więc bitwy na śmierć i życie ze swoim kapitanem. Cały system ma zostać znacznie rozbudowany i tym razem orkowie zostaną podzieleni na plemiona. Trzeba też pamiętać, że kapitanowie będą wyróżniali się określonymi odpornościami i wrażliwościami, bez znajomości których ciężko będzie ich pokonać - ale od czego są psychiczne tortury w wykonaniu naszego duchowego towarzysza Celebrimbora? Raz-dwa pojmani orkowie wyjawią wszystko, co wiedzą.

Kolejnym ważnym elementem mają być fortece uruków - po ciężkich walkach będziemy mogli je przejąć, a później zajmiemy się obroną zdobytych w ten sposób miejscówek przed najazdami wroga. Jaki wpływ będą na to miały wspomniane plemiona? Niedługo powinniśmy poznać więcej szczegółów. Do premiery wyznaczonej na 25 sierpnia zostało niecałe pół roku.

Tagi: Monolith Productions Śródziemie: Cień Wojny Warner Bros. Interactive