Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 03.03.2017 21:26
Metal Gear Online 2 ponownie dostępne na nieprzerobionych konsolach!
1471V

Metal Gear Online 2 ponownie dostępne na nieprzerobionych konsolach!

Pamiętacie jeszcze o Metal Gear Online 2? Tryb sieciowy towarzyszący Metal Gear Solid 4 miał swoich zwolenników i cieszył popularnością wśród fanów, ale Konami postanowiło go wyłączyć. Fani znaleźli jednak sposób, aby go przywrócić.

Metal Gear Online 2 powróci już niedługo dzięki fanom. Tym razem uruchomienie gry nie wymaga przerobionej konsoli i pozwala na zabawę przy użyciu oryginalnego oprogramowania PlayStation 3.

Więcej o Metal Gear Solid 4 przeczytasz w naszej bazie

Metal Gear Online 2 powróci już niedługo. Uzdolnieni hakerzy znaleźli sposób, aby gra działała na każdej nieprzerobionej konsoli PlayStation 3. Do zabawy będzie wymagany jedynie nośnik pamięci USB z wystarczającą ilością miejsca (około 6GB danych) oraz oryginalna kopia gry Metal Gear Solid 4 z amerykańskiego lub europejskiego regionu.

Twórcy dokonali tego poprzez przechytrzenie patcha dodającego wsparcie trofeów do podstawowej wersji Metal Gear Solid 4. Gra zamiast pobrać łatkę łączy się z serwerami hakerów i pozwala na ponowne odpalenie Metal Gear Online 2, które Konami zamknęło w czerwcu 2012 roku. Warto odnotować, że jest to Metal Gear Online 2 w najnowszej wersji 1.36, w której swego czasu wprowadzono nowe umiejętności i liczne zmiany w rozgrywce oraz zabezpieczenia przed oszustami. Użytkownicy PlayStation 3 mogą więc liczyć na powrót najlepszej wariacji tego sieciowego trybu. Na obecnym etapie Metal Gear Online 2 nadal posiada blokadę regionalną, ale hakerzy starają się o jej zniesienie. Trudno przewidzieć jakie ruchy podejmie Sony i Konami. Wszyscy dobrze pamiętają sytuację z świetnie zapowiadającym się Silent Hills i nachalne wymazywanie śladów po Kojimie.

Jeśli jednak graliście w Metal Gear Online 2 i tęsknicie za tym tytułem, to warto śledzić temat, bo być może niedługo znowu będziecie biegać po serwerach bez inwazyjnego przerabiania swoich konsol PlayStation 3.

Metal Gear Online 2 - zwiastun

 

Źródło: https://savemgo.com

Tagi: Kojima Productions Konami Metal Gear Online Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots playstation 3