Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 07.12.2016 16:00
PS4 sprzedało się już w 50 milionach sztuk
891V

PS4 sprzedało się już w 50 milionach sztuk

PlayStation 4 nie tylko ma ogromną przewagę nad konkurentem ze stajni Microsoftu, ale też wcale nie zwalnia jeśli chodzi o sprzedaż. Co więcej, był to najlepszy Czarny Piątek w historii marki PlayStation. 

Wiele osób dziwiło się, że Sony forsuje tak dużą ilość sprzętu w bardzo krótkim czasie, mowa tu oczywiście o konsolach w wersji Slim i Pro, a także PlayStation VR. Okazuje się, że ta taktyka nie zawiodła Japończyków i przyniosła im spore zyski, tegoroczny Czarny Piątek okazał się być najlepszym w historii całej marki, co pozwoliło osiągnąć całkowitą sprzedaż konsoli PlayStation 4 na poziomie 50 milionów kopii.

Niedawno przedstawiciele Sony zapowiadali, że do marca przyszłego roku planują sprzedaż 60 milionów sztuk, a patrząc na obecny wynik i zbliżające się święta Bożego Narodzenia trzeba przyznać, że jest to możliwe. 

Co jeśli chodzi nie o sprzęt, lecz oprogramowanie? Firma chwali się, że do 4 grudnia tego roku sprzedano 369.6 miliona kopii, zarówno w dystrybucji cyfrowej, jak i pudełkowej! Oczywiście na samym końcu wiadomości znalazła się obietnica, na mocy której Sony wciąż ma kontynuować dostarczanie nam najlepszych gier i sprzętu. 

 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/ps4-sales-pass-50-million-units-worldwide/1100-6446051/

Tagi: czarny piątek playstation playstation 4 PlayStation 4 Pro sony wyniki