Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 03.12.2016 22:59
Lepiej późno niż wcale. Ys Origin zawita na konsole Sony
418V

Lepiej późno niż wcale. Ys Origin zawita na konsole Sony

Ys Origin jeden z przedstawicieli znanej i cenionej serii jRPG-ów akcji, już wkrótce zadebiutuje na konsolach Sony i to w języku angielskim. Wprawdzie odbędzie się to 11 lat po premierze wersji PC, ale kto by się przejmował takim drobiazgiem.

Podczas PlayStation Expierience zaprezentowano gratkę dla wielbicieli serii YS. Tym razem jest to Ys Origin (PS4), nieco naciągając prequel do wydarzeń całego cyklu. Gra ma pecetowy rodowód, a po raz pierwszy pojawiła się w Japonii w 2006 roku. Nie tak dawno oficjalna angielska wersja zameldowała się również na platformie Steam. Konsole jakoś długo się bez tej gry obywały, ale co się odwlecze to nie uciecze - lekko poprawiona edycja pojawi się już wkrótce na PlayStation 4 i PS Vicie i to w języku angielskim. Dostaniemy ją już 21 lutego 2017 roku dzięki wydawcy DotEmu.

Akcja gry toczy się 700 lat sprzed wydarzeniami z pierwszej części cyklu. Do wyboru są dwie postacie a naszym zadaniem jest spenetrowanie wysokiej wieży i uratowanie młodych kapłanek. Jedyny tytuł z serii, gdzie nie gramy rudowłosym Adolem. 

 

Tagi: DotEmu Nihon Falcom playstation 4 playstation vita ys origin zwiastun