Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 01.12.2016 17:27
Darmowa strzelanka MOBA Games of Glory trafi na PlayStation 4
793V

Darmowa strzelanka MOBA Games of Glory trafi na PlayStation 4

Powoli typowo PC-towy gatunek jakim jest MOBA zadomawia się na konsolach. Mieliśmy niezłe SMITE: Battleground of the Gods (PS4) i równie ciekawe Paragon (PS4), a teraz czas na zmianę klimatu i sposobu walki. Zobaczcie o co chodzi w Games of Glory.

Pierwszą ważną informacją jest fakt, że Games of Glory będzie produkcją darmową, wypełnioną mikrotransakcjami. Ponadto twórcy zapowiadają, że będzie możliwa gra między platformowa, więc zmierzymy się nie tylko z innymi posiadaczami PlayStation 4, ale także PC-towcami. 

Games of Glory osadzone zostało w realiach science-fiction, a walka została oparta na starciach na dużym dystansie. Tło fabularne jest dosyć proste, polega na tym, że by uniknąć konfliktów pomiędzy żyjącymi wspólnie rasami stworzono tytułowe Igrzyska Chwały. Podczas tego wydarzenia dwie pięcioosobowe drużyny spotykają się na przygotowanych arenach by stoczyć bitwę na śmierć i życie. 

Rozgrywka ma być bardzo skomplikowana i złożona, przed rozpoczęciem zabawy będziemy musieli wybrać kapitana, który ustali strategię drużyny, zdecydować się na jakąś klasę postaci i odpowiedni rodzaj broni. Twórcy obiecują naprawdę szeroki arsenał oręża, więc zanim sprawdzimy każdą pukawkę to będziemy musieli sporo pograć. Samo strzelanie nie jest zautomatyzowane i będzie wymagało od nas rzeczywistego celowania. Co więcej Games of Glory porzuca typowe dla gatunku alejki na rzecz lepiej przystosowanych do rozgrywki map.

Gra pojawi się w PlayStation Store na początku 2017 roku, dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

 

Tagi: Games of Glory Lightbulb Crew playstation 4 wideo