Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 25.11.2016 14:00
Nowy zwiastun wyjaśnia jak wyglądają sztuczki w Steep i jak je wykonać
385V

Nowy zwiastun wyjaśnia jak wyglądają sztuczki w Steep i jak je wykonać

Co to byłaby za gra o sportach ekstremalnych jeśli nie można w niej robić widowiskowych tricków i sztuczek? Na szczęście w Steep (PS4) znajdziemy ich pełno i trzeba przyznać, że wyglądają naprawdę nieźle, zresztą, zobaczcie sami. 

Poniższy materiał wideo przeplata fragmenty z rozgrywki z komentarzem deweloperów, którzy opowiadają o tym jak został skonstruowany system sztuczek w Steep (PS4). Przede wszystkim, miał on wyglądać świetnie, lecz zarazem być dosyć prosty, by nawet początkujący mogli wykonać zapierające dech w piersi akrobacje. 

Oczywiście im bardziej doświadczony gracz, tym lepsze tricki będzie mógł wykonać, jednak prostota ma być motywacją do nauki i trenowania. Dużo zależy nie tylko od samego ruchu analoga czy wciskania przycisków, ale także od wyczucia czasu i nabrania odpowiedniej prędkości. 

Aby wszystkie animacje wyglądały realistycznie, twórcy użyli techniki motion capture we współpracy z francuskim zespołem narciarsko-snowboardowym. Czy to się udało przekonamy się w dniu premiery gry, czyli 2 grudnia tego roku. Tymczasem zerknijcie na omawiany materiał wideo.

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/11/24/steep-new-trailer-tricks-ubisoft/

Tagi: playstation 4 STEEP Ubisoft ubisoft annecy wideo

Nie przegap