Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 18.10.2016 09:27
Gracze wciąż wolą wersje pudełkowe. Przyzwyczajenie, czy też stoi za tym inny powód?
2085V

Gracze wciąż wolą wersje pudełkowe. Przyzwyczajenie, czy też stoi za tym inny powód?

Chociaż branża elektronicznej rozrywki powoli zmierza w kierunku wyparcia fizycznych edycji gier na rzecz ich cyfrowych odpowiedników, to my, konsumenci, nadal wybieramy pudełkowe wersje. Angielska gazeta The Market for Computer & Video Games sprawdziła jaki jest tego powód i jakie są proporcje kupowanych tytułów w poszczególnych dystrybucjach.

Dane pochodzą z ankiet, w których gracze zapytanie zostali nie tylko o to, jaki rodzaj dystrybucji wybierają, lecz także o powód swojej decyzji. Jak można się domyślić zdecydowana większość pozostaje przy wersjach pudełkowych, jest to aż 77.1%.

Wyniki pokazują, że najczęstszą przyczyną za takim wyborem jest ... namacalność. Tak, gracze po prostu chcą widzieć pudełko, czuć że ich wydanie pieniądze nie poszły w błoto lecz otrzymali coś, co mogą dotknąć, czym mogą się pochwalić czy też położyć na półce. Inne powody, które kierowały graczami to trwałość, która nie zależy od serwerów wydawcy, bezpieczeństwo, wygoda, przyzwyczajenie, a także możliwość wymiany ze znajomymi. 

Poniżej znajdziecie nieco dokładniejsze wyniki omawianych ankiet, na których osobno oznaczono mężczyzn i kobiety. A Wy wolicie stare, dobre pudełka, czy przekonaliście się do dystrybucji cyfrowej?

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2016/10/17/physical-vs-digital-report-suggests-gamers-prefer-physical/

Tagi: ankieta playstation store The Market for Computer & Video Games