Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.09.2016 16:44
Aktualizacja 3.4 do FF XIV za dwa tygodnie. Mamy zwiastun
401V

Aktualizacja 3.4 do FF XIV za dwa tygodnie. Mamy zwiastun

Już 27 września Final Fantasy XIV: Online (PS4) zostanie zaktualizowane do wersji 3.4. Aktualizacja otrzymała tytuł Soul Surrender i będzie kontynuować pewne wątki wprowadzone przez wcześniejsze aktualizacje gry i otworzy ścieżkę do kolejnego dodatku, który powinien pojawić się w przyszłym roku.

Dzisiaj Square Enix pokazało zwiastun aktualizacji. W niej znajdziemy bardzo dużo nowości. Z najważniejszych rzeczy będą to oczywiście zadania fabularne krążące wokół Alphinauda i Alisaie. Co ciekawe, zależnie od tego czy ukończyliśmy Coil of Bahamut - otrzymamy różne kwestie dialogowe. Pojawi się także Warrior of Darkness ze swoją ekipą. Oczywiście dojdą też nowe zadania poboczne, ciąg dalszy misji z bronią Anima a także misje Hildibranda.

Z nowych dungeonów i raidów dostaniemy ostatnią część scenariusza Aleksandra o podtytule Creator. Powalczymy także z Sophia, the Goddess!, która dostępna będzie w kolejnej części raidu w Containment Bay P1T6. Dodatkowo pojawią się nowe dungeony - Xelphatol i The Great Gubal Library (Hard). Deep Dungeon otrzyma piętra 51-200 o znacznie wyższym poziomie trudności.

Rozbudowane zostanie także PvP. Dojdą pojedynki 1 na 1 z opcją Spectatora oraz możliwość tworzenia własnych meczów na dowolnych zasadach. Dojdą także nowe rzeczy w Gold Saucerze - nowe karty w Triple Triad i matchmaking w Lord of Vermillion. Ruszone zostaną także opcje kupna i rozbudowy posiadanych domów. Będziemy mogli wstawić akwarium albo kupić osobno apartament na kilkadziesiąt osób.

No i kwestia mniejszych zmian w systemie gry. Po wipe wyzerowane zostaną liczniki ataków specjalnych, przebudowany zostanie także system ataków w danym kierunku oraz ataków automatycznych (zniknie wymóg odpowiedniego konta ustawienia).

Tagi: Blind Squirrel Games Final Fantasy XIV: Online playstation 3 playstation 4 Square Enix wideo