Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 30.08.2016 12:11
Deus Ex: Rozłam Ludzkości sprzedaje się gorzej niż Bunt Ludzkości
976V

Deus Ex: Rozłam Ludzkości sprzedaje się gorzej niż Bunt Ludzkości

Nie jest niczym dziwnym, że nowa gra AAA szybko zajmuje pozycję sprzedażowego lidera. Tak się zresztą stało w wypadku Deus Ex: Rozłam Ludzkości (PS4) w Wielkiej Brytanii. Sprzedaż jest jednak dużo niższa w porównaniu do wydanego w 2011 Buntu Ludzkości.

Z udostępnionych niedawno danych wynika, że Bunt Ludzkości miał "dużo silniejszy tydzień premierowy" niż Deus Ex: Rozłam Ludzkości (PS4). Analiza GFK wspomina oczywiście, że jakby nie patrzeć, dawniej baza graczy była prawie dwukrotnie większa w momencie premiery, co oczywiście też nie pozostaje bez wpływu na wyniki. Jak wygląda dalsza lista?

  1. Deus Ex: Rozłam Ludzkości
  2. F1 2016
  3. No Man's Sky
  4. Overwatch
  5. Madden NFL 17
  6. Uncharted 4: Kres Złodzieja
  7. LEGO Stars Wars: The Force Awakens
  8. Assetto Corsa
  9. Grand Theft Auto V
  10. A.O.T Wings of Freedom

Choć Deus Ex: Rozłam Ludzkości (PS4) został dobrze przyjęty w prasie, wiele osób zwraca uwagę, że Eidos Montreal nie udało się uchwycić zjawiska segregacji rasowej za sprawą faktu, że gracz w ciągu praktycznie całej gry nie jest w stanie poczuć zagrożenia jako Adam Jensen, który przecież też został zmodyfikowany.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/08/30/uk-game-charts-deus-ex-mankind-divided-at-no-1-but-sells-less-in-first-week-as-human-revolution/

Tagi: deus ex: rozłam ludzkości Eidos Montreal playstation 4 Square Enix