Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.08.2016 12:28
Garść nowych informacji o Resident Evil 7 biohazard
1617V

Garść nowych informacji o Resident Evil 7 biohazard

ESRB sklasyfikowało Resident Evil 7 biohazard (PS4), dzięki czemu poznaliśmy zalążek fabuły gry oraz zostaliśmy utwierdzeni, że w grze obecna będzie akcja i to z konkretnymi narzędziami w naszych rękach.

Według opisu z klasyfikacji, kierować będziemy Ethanem, który wyruszył do tajemniczej posiadłości w celu odnalezienia swojej żony. Środowisko jak wiemy będziemy eksplorować z perspektywy pierwszoosobowej, ale nie będziemy tylko chodzić i rozwiązywać zagadek. W nasze ręce mają wpaść między innymi pistolety, strzelby, piła spalinowa, miotacz ognia oraz materiały wybuchowe.

Gra ma także przedstawiać brutalne sceny gore. W opisie wspomniano o odrąbywaniu nogi w kolanie za pomocą łopaty, odcinanie ręki piłą spalinową czy przebiciem komuś twarzy szpadlem. Oprócz tego mamy zwiedzić lokacje pełne ciał i wyprutych flaków.

Z innego miejsca (prezentacja Capcomu na CEDEC) dowiedzieliśmy się za to, że prace koncepcyjne wystartowały w 2013 roku, a produkcja ruszyła w styczniu 2014 roku. VR dodano w listopadzie 2014 roku i rolę eksperymentu i testów pełniło demo Kitchen VR. Gra z racji VR na bieżąco jest balansowana i poprawiana. Niektóre elementy będą inne na VR oraz przy zwykłym widoku bez hełmu Sony. Capcom stara się zrobić tak grę, by przełączenie na wirtualną rzeczywistość w dowolnym momencie było bezbolesne dla gracza.

Premiera gry odbędzie się 24 stycznia 2017 roku.

Źródło: http://www.esrb.org/ratings/Synopsis.aspx?Certificate=34575&Title=Resident+Evil+7

Tagi: Capcom playstation 4 resident evil 7 biohazard