Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 08.08.2016 18:58
Sony nie udostępni ARK: Survival Evolved w opcji Early Access na PS4
371V

Sony nie udostępni ARK: Survival Evolved w opcji Early Access na PS4

O bałaganie związanym z ARK: Survival Evolved (PS4) już pisaliśmy. Prace nad konsolową wersją gry zostały wstrzymane jakiś czas temu, co ciekawe deweloper obwinia o tę sytuację Sony.

ARK: Survival Evolved (PS4) na PC ma swoich fanów, więc trudno się dziwić, że część z nich chciałaby ujrzeć grę na PlayStation 4, w szczególności że takowa wersja była w produkcji, zanim wstrzymano prace. Do garści przyczyn doszedł ostatnio fakt, że Sony nie zgadza się na udostępnienie gry w formie "Early Access" jak na Steamie lub Xboksie.

Jeśli chodzi o wersję ARK: Survival Evolved na PS4, jej istnienie zależy obecnie od Sony. Zostaliśmy poinformowani, że nie możemy udostępnić gry, zanim będzie skończona.

Nie marzymy o niczym innym niż o udostępnieniu tej gry na PS4, w szczególności że mamy już super wersję konsolową na własnych systemach. Jeśli chcielibyście zobaczyć tytuł szybciej, dajcie znać Sony. To nie jest nasza wina.

Złośliwi mogliby powiedzieć, że na PlayStation 4 przynajmniej oficjalnie wychodzą skończone gry, a nie tytuły, które latami wiszą z napisem "alfa" lub "beta" obok numeru wersji. Z drugiej jednak strony uczciwie trzeba przyznać, że chociażby Paragon został udostępniony w formie "Early Access" na PlayStation 4, więc to też nie jest tak, że Sony kategorycznie nie dopuszcza gier w tej formie.

Źródło: http://gamingbolt.com/ark-survival-evolved-cant-release-on-ps4-as-per-sony

Tagi: ARK: Survival Evolved playstation 4 Wildcard Studio