Film Tetris już oficjalnie w produkcji!

Filmy/seriale
530V
Film Tetris już oficjalnie w produkcji!
Adam Grochocki | 18.05.2016, 12:27

Zapowiadany w zeszłym roku film na podstawie gry Tetris, otrzymał w końcu zielone światło i wkrótce rozpocznie się jego produkcja. Poznajcie pierwsze szczegóły.

Za produkcje odpowiada Larry Kasanoff, który dał nam film Mortal Kombat w 1995 roku oraz jego sequel Mortal Kombat: Unicestwienie dwa lata później. Ekranizacje zarobiły łącznie nieco ponad 100 milionów dolarów. Współproducentem będzie chiński biznesmen Bruno Wu.

Tetris: The Movie, bo tak obecnie brzmi tytuł kręcony będzie w 2017 roku w Chinach z chińską obsadą. Budżet oszacowano na 80 milionów dolarów, więc wygląda to całkiem obiecująco. Produkcja będzie wyświetlana również poza granicami Państwa Środka, więc jest duża szansa, że film zobaczymy również w Polsce. 

A co wiemy o samym filmie? Tetris; The Movie określany jest jako thriller sc-fi, co brzmi nieco absurdalnie, ale mając w pamięci Battleship: Bitwa o Ziemię można wysnuć kilka przypuszczeń. Jak mówi Kasanoff:

Marki (licencje) to nowe gwiazdy Hollywood. Podeprzemy Tetrisa bardzo pomysłową historią. To nie jest to co myślicie, to będzie super niespodzianka. 

Jeśli film odniesie sukces to możemy spodziewać się całej trylogii. Jestem bardzo ciekaw co zaserwuje film o stawianiu klocka, a Wy?

Źródło: http://deadline.com/2016/05/tetris-the-movie-bruno-wu-larry-kasanoff-threshold-global-china-cannes-1201758000/

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper