Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 12.05.2016 20:50
Świetna sprzedaż serii Uncharted
1200V

Świetna sprzedaż serii Uncharted

Dziś Nathan Drake jest znany prawie wszystkim graczom, nawet tym, którzy z konsolami Sony nie mają wiele wspólnego. Produkcje studia Naughty Dog o poszukiwaczu zaginionych skarbów z każdą odsłoną robią się coraz popularniejsze. 

Jeden z kluczowych pracowników Sony, Shawn Layden w ostatniej swojej wypowiedzi wspomniał o całej serii Uncharted, która miała ogromny wpływ na sukces i rozwój PlayStation 4. Jak się dowiedzieliśmy, do tej pory gry o Nathanie sprzedały się w liczbie 28 milionów, co jest przeogromnym wynikiem, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że są to tytuły ekskluzywne dla jednej konsoli.

W powyżej liczbie zawierają się pierwsze trzy części serii, a także Uncharted: Złota Otchłań™ (PS Vita). Warto również pamiętać, że dopiero Uncharted 2: Among Thieves™ (PS3) rozsławiło Drake'a i samo studio Naughty Dog.

Znany analityk, Michael Pachter, twierdzi, że Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4) również rozejdzie  się bardzo dobrze, jednak liczba sprzedanych kopii nie przekroczy 10 milionów. Taki wynik i tak byłby świetny, szczególnie mając na uwadze fakt, że jest to 25% wszystkich użytkowników PlayStation 4.

Źródło: http://press-start.com.au/2016/05/12/uncharted-series-sold-28-million-copies-date/

Tagi: