Adam Grochocki Adam Grochocki 29.04.2016 09:36
Alicia Vikander nową Larą Croft
1106V

Alicia Vikander nową Larą Croft

Faworyzowana przez media Daisy Ridley, czyli Rey z Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie Mocy okazała się tylko bezpodstawną plotką. Właśnie ogłoszono kto zagra główną rolę w reboocie filmu Tomb Raider!

Rolę Lary Croft otrzymała Alicia Vikander, urodzona w Szwecji 28 letnia aktorka i zdobywczyni Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Dziewczyna z portretu. Oprócz uznanego przez Akademię filmu Alicia ma na koncie jeszcze kilka znanych i uznanych produkcji. W tym roku zobaczymy ją w Jason Bourne u boku Matta Damona, ale możecie ją też kojarzyć m.in. z Kryptonim U.N.C.L.E., Ex Machina, czy Ugotowany.

Za kamerą stanie Roar Uthaug. Reżyser potwierdził, że będzie czerpał inspirację z wydanej w 2013 roku gry Tomb Raider: Definitive Edition (PS4) i przedstawi początki kariery słynnej pani archeolog.

2001 i 2003 roku wydano dwa filmy Tomb Raider, w których główną rolę zagrała Angelina Jolie. Dyskusyjnej jakości filmy zarobiły łącznie 432 miliony dolarów.  

Seria gier Tomb Raider gości na naszych konsolach od 1996 roku. Po pięciu numerowanych odsłonach przyszedł czas na lekkie odświeżenie w Tomb Raider: Legend (PS2), a wkrótce potem na odświeżoną pierwszą część w Tomb Raider: Anniversary (PS2). W 2013 roku seria została zrestartowana i nowa gra została zatytułowana po prostu Tomb Raider: Definitive Edition (PS4). Posiadacze konsol PS4 cały czas czekają na premierę wydanej w zeszłym roku na konsole konkurencji Rise of the Tomb Raider (PS4).

Źródło: http://variety.com/2016/film/news/alicia-vikander-tomb-raider-lara-croft-1201753114/

Tagi: alicia vikander film Lara Croft reboot tomb raider