Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 26.04.2016 17:08
Topiące się w błocie ciężarówki w postaci Spintires trafią na PS4
2109V

Topiące się w błocie ciężarówki w postaci Spintires trafią na PS4

Jeśli nie słyszeliście wcześniej o Spintires (PS4), a marzyliście o jeżdżeniu wielotonowymi ciężarówkami po najgorszym możliwym – przede wszystkim błotnistym – terenie z bardzo realistyczną fizyką jazdy i podłoża, to z pewnością się ucieszycie. Jeśli zaś o Spintires słyszeliście, to prawdopodobnie wiecie o błędzie, który uniemożliwił wszystkim nabywcom grę, blokując na bardzo długo dostęp do tytułu.

Spintires to produkcja, w której zasiądziemy za kierownicą ciężarówek i nie tylko. Wyróżnia ją jednak to, że naszym teatrem działań nie będą asfaltowe drogi, a błotniste i górzyste ścieżki w lasach, z którymi muszą mierzyć się kierowcy przewożący towar przez Rosję. Do naszych wyzwań będzie należało manewrowanie wielotonowym kolosem w taki sposób, aby nie zagrzebać się na amen w niemalże podchodzącym pod szyby błocie.

Problem polega na tym, że Spintires (PS4) pojawiło się już jakiś czas temu na pecetach. Gdzie tu problem? Otóż produkcja automatycznie blokowała się po upływie określonego czasu, uniemożliwiając jakąkolwiek rozgrywkę. W świecie gier wideo dzieją się różne rzeczy, ale dość powiedzieć, że taki stan utrzymywał się przez wiele miesięcy, co oznacza, że wszyscy nabywcy gry nie mogli w nią grać.

W efekcie pojawiły się liczne spekulacje oraz teorie spiskowe, że były programista pozostawił w ramach zemsty za zwolnienie niespodziankę w kodzie, co miało ostatecznie pogrzebać w całości projekt.

Po wielu miesiącach poznaliśmy jednak wstydliwą prawdę. Twórcy po prostu nie potrafili naprawić tego błędu. Jak się okazało, związany był ze stworzonym przez deweloperów mechanizmem antypirackim, który zadziałał aż za dobrze.

Błąd został jednak rozwiązany, a przy okazji ogłoszenia sukcesu, twórcy zapowiedzieli, że Spintires pojawi się na PlayStation 4 na początku 2017 roku. Poniżej zamieszczamy fragment rozgrywki z pecetowej wersji gry.

Źródło: http://www.oovee.co.uk/forum/topic/12812-an-official-word-plus-exciting-news/

Tagi: oove game studio playstation 4 spintires wideo