Daniel Stroński Daniel Stroński 22.04.2016 13:08
Trylogia GTA z PS2 została podkręcona do 60Hz/30fps
1335V

Trylogia GTA z PS2 została podkręcona do 60Hz/30fps

Jeśli próbowaliście odświeżyć wspomnienia ze starszych części GTA z PlayStation 2, a wybraliście w tym celu cyfrową trylogię na PS3 lub PS4, na pewno dały Wam się we znaki problemy z płynnością. W końcu mamy rozwiązanie.

W PS Store dostępny jest zestaw Grand Theft Auto: Trylogia (144 zł na PS4, 125 zł na PS3), który obejmuje:

  • Grand Theft Auto III (PS2)
  • Grand Theft Auto: Vice City (PS2)
  • Grand Theft Auto: San Andreas (PS2)

​Gry te można nabyć również osobno, ale nie są to żadne odświeżone wersje. Jakiś czas temu mogliśmy nawet zobaczyć porównanie wszystkich wersji San Andreas na trzech konsolach Sony. Wielkich różnic w grafice nie ma, są trofea, ale... granie na nowszych konsolach nie było takim doświadczeniem, na jakie moglibyśmy liczyć. 25 wyświetlanych klatek na sekundę i odświeżanie na poziomie 50Hz w tak starych grach? Niedobrze.

W tym tygodniu wszystkie trzy gry dostały odpowiednie łatki i teraz powinniśmy mieć stałe 30 klatek przy 60 Hz. Trzeba też dodać, że amerykańskie wersje tych gier zostały załatane w ten sposób już wcześniej, podczas gdy europejscy gracze mogą cieszyć się nieco płynniejszą rozgrywką dopiero teraz.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/grand_theft_auto_vice_city/news/gta_ps2_trilogy_patched_in_europe_to_support_60hz_30fps.html

Tagi: grand theft auto iii Grand Theft Auto: San Andreas grand theft auto: vice city patch PlayStation 2 playstation 3 playstation 4 łatka