Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.04.2016 10:13
AMD do inwestorów: "3 nowe chipy dla konsol w tym roku"
1794V

AMD do inwestorów: "3 nowe chipy dla konsol w tym roku"

Jeśli ktoś miał nadzieję, że plotki na temat PlayStation 4K pozostaną tylko plotkami, to powinien powoli godzić się z faktem, że taki sprzęt powstaje. AMD w trakcie konferencji dla inwestorów potwierdziło prace nad 3 modyfikowanymi SoC, które w drugiej połowie roku będą stanowić znaczą część zarobku firmy.

AMD w trakcie konferencji poinformowało, że w drugim kwartale tego roku spodziewany wzrost w przychodach spodziewany jest głównie dzięki produkcji aż trzem nowym SoC (system-on-chip, czyli APU) modyfikowanym pod zamówienie producenta. Dzięki temu, w ciągu trzech lat, AMD ma zarobić 1,5 miliarda dolarów.

Produkcja jednego z chipów ma wejść w decydującą fazę w drugim kwartale tego roku, ale wszystkie pojawią się na rynku przed 2017 rokiem.

A skąd pewność, że chodzi o konsole? Potwierdziła to szefowa AMD - Lisa Su, która na pytania odpowiedziała, że chipy powstają dla segmentu gier. Dorzuciła do tego:

Jeśli spojrzy się na historię, to w tym segmencie największy skok sprzedaży następuje w trzecim kwartale roku fiskalnego. W tym roku będzie podobnie, z tym, że zaczynamy większą produkcję by sprostać wymaganiom już teraz.

Gdy zapytano ją o szczegóły, kto zlecił produkcję SoC odpowiedziała:

Wolę gdy o tym poinformują przy premierze ci, którzy zamówili te chipy.

Mając na uwadze to, że w produkcji są 3 chipy, stawiać śmiało można na Nintendo NX, PS4 Neo i mocniejszego Xboksa One. Czeka nas interesujący rok.

Źródło: http://arstechnica.com/gaming/2016/04/amd-promises-three-new-gaming-processors-coming-soon-is-one-for-xbox/

Tagi: amd playstation 4 playstation 4k