Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 18.04.2016 17:34
Martwe "1666" wypłynęło na powierzchnie wraz z kolejnymi rejestracjami Ubisoftu
712V

Martwe "1666" wypłynęło na powierzchnie wraz z kolejnymi rejestracjami Ubisoftu

O "1666" lub 1666: Amsterdam słyszeliśmy ostatni raz kilka lat temu. Gra mająca być nowym "Assassin's Creed" przez procesy sądowe miała już nigdy nie opuścić należących do Ubisoftu piwnic. Wygląda na to, że pojawił się jednak promyk światła.

Na początku zacytujemy oryginalną historię, o której pisaliśmy trzy lata temu.

Pomimo że o nowej grze, nad którą pracował Patrice Désilets, nie wiemy praktycznie nic, sam tytuł potrafi działać na wyobraźnię. 1666: Amsterdam powstawało pod skrzydłami THQ, a kiedy twórcy dostali się w ręce Ubisoftu... cóż, Désilets pożegnał się z pracą, a sam projekt najprawdopodobniej poszedł do piachu. A szkoda, bo miało to być "nowe Assassin's Creed"...

Nie chodzi tu oczywiście o jakiekolwiek nawiązania do tej serii, lecz o fakt, że gra miała być dla branży tym, czym swego czasu były przygody Altaira. Niestety Désiletsowi nie było dane ukończyć tego projektu... Jak powiedział w wywiadzie dla serwisu Gamereactor:

"To miało być nowe Assassin's Creed. Pierwsze lata koncentrowały się na zebraniu zespołu, kompletowaniu informacji o tej epoce historycznej oraz na stworzeniu nowego IP. (...) Chcieliśmy po raz kolejny poszerzyć granice."


Jaki zatem klimat miałby towarzyszyć zabawie? Rzućcie okiem na powyższy obrazek, a później przeczytajcie, co na ten temat ma do powiedzenia Désilets:

"Rembrandt wciąż żył w 1666 roku, umarł w roku 1669. Wziąłem jedno z jego najsławniejszych dzieł, "Uczony w pokoju z krętą klatką schodową" i dołożyłem je do dokumentacji projektu."

Dalsza część historii nie jest wiele weselsza. Désilets zniknął ze wszelkich radarów, a projekt "1666" został zapomniany. Niedawno jednak amerykański urząd patentowy zezwolił Ubisoftowi na rejestrację marki "1666" pod klasą dziewiątą, czyli gra wideo. Koszt rejestracji marki jest nie dość, że wysoki, to wymaga jeszcze udowodnienia przez firmę, że coś zamierza z nią zrobić, więc kto wie, być może za jakiś czas ponownie usłyszymy o marce "1666".

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/04/18/suspended-game-1666-resurfaces-in-new-ubisoft-trademark/

Tagi: 1666 playstation 4 Ubisoft