Adam Grochocki Adam Grochocki 17.04.2016 13:50
Scarlett Johansson jako Kusanagi w Ghost in the Shell
900V

Scarlett Johansson jako Kusanagi w Ghost in the Shell

Po zasmakowaniu kina wysokobudżetowego w Avengers i Lucy kojarzona do tej pory z zupełnie innymi rolami Scarlett Johansson będzie gwiazdą filmowej adaptacji legendarnej mangi i anime - Ghost in the Shell

Akcja Ghost in the Shell rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w pierwszej połowie XXI wieku i skupia się na działalności Sekcji 9 ścigającej przestępców mających dostęp do najnowocześniejszych technologii. Motoko Kusanagi, która przewodzi organizacji jest cyborgiem z ludzkim mózgiem, a jej nadrzędnym celem jest dopadnięcie tajemniczego Władcy Marionetek, który potrafi przejąć kontrolę nad ludzkim umysłem (ghost-hacking).

Pojawienie się pierwszego zdjęcia granej przez Johansson postaci Motoko Kusanagi zamiast podekscytować fanów, wywołało falę ogromnej krytyki. Część społeczeństwa oburzona jest faktem, że w Hollywood rolę postaci pochodzenia azjatyckiego co raz częściej przejmują biali aktorzy. Podobne zarzuty wystosowano wobec Doctora Strange'a, gdzie w rolę Przedwiecznego wciela się biała kobieta, a w oryginale był to mężczyzna o dalekowschodnich rysach. 

Premiera Ghost in the Shell 29 marca 2017.

Źródło: http://www.zimbio.com/Screen+News/articles/0lwrtm5aIdm/First+Picture+Scarlett+Johansson+Ghost+Shell

Tagi: