Patryk Jankowski Patryk Jankowski 11.04.2016 15:37
Twórcy Final Fantasy XV z edycji na PC chcą wycisnąć najwięcej?
502V

Twórcy Final Fantasy XV z edycji na PC chcą wycisnąć najwięcej?

Square Enix coraz częściej wypowiada się na temat gry Final Fantasy XV (PS4). Tytuł pojawi się we wrześniu na konsolach stacjonarnych, ale edycja na PC może być najbardziej rozbudowaną z dostępnych.

Hajime Tabata, reżyser gry Final Fantasy XV (PS4) z ramienia Square Enix jest spokojny o wszystkie edycje tej produkcji. Szczególnie, jeżeli mowa o wersji na komputery osobiste. Jego zdaniem edycja na blaszaki będzie prezentowała w pełni możliwości piętnastej odsłony serii i uda się twórcom wykorzystać niektóre elementy, których zabraknie na konsolach. Oto jego komentarz w tej sprawie dla JeuxVideo:

''Wyobrażam sobie nasze Final Fantasy XV w wersji bardziej zaawansowanej technologicznie. Ta edycja mogłaby zawierać rzeczy, które musieliśmy usunąć ze względu na ograniczenia konsol. Wydanie gry na komputerach PC byłoby doskonałą okazją, by zaoferować grę dużo lepszą, jeśli chodzi o jakość i technologię.

Jeśli zdecydujemy się na ten projekt, tworzenie gry rozpocznie się od zera, od decyzji, którą technologię byłoby najlepiej wykorzystać. Może to nie być zwykły port z konsoli.''

Gra Final Fantasy XV (PS4) pojawi się w sprzedaży już z dniem 30 września na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł najpewniej zostanie udostępniony również na wspomniane wcześniej blaszaki, ale na chwilę obecną nie ujawniono konkretnej daty debiutu tej edycji.

Źródło: http://www.pcgamesn.com/final-fantasy-xv/final-fantasy-xv-pc-version-being-considered-could-contain-cut-content

Tagi: Final Fantasy XV hajime tabata playstation 4 premiera gry Square Enix