Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 09.04.2016 12:00
Japońska Przystań #18 - tygodnik o grach z KKW
661V

Japońska Przystań #18 - tygodnik o grach z KKW

Czasami bywa tak że nawet serie gier o ustalonej przez lata formule nagle ją zmieniają. Tak dzieje się z obecnie z Dynasty Warriors, która ze slashera przekształca się w rasowego, strategicznego RPG - Dynasty Warriors: Eiketsuden (PS4). Wygląda również na to, iż Hatsune Miku dorabia się konkurencji na konsolach Sony. Podano właśnie datę premiery The Idolmaster: Platinum Star (PS4). Ponadto dalsze wieści odnośnie Ys VIII: Lacrimosa of Dana (PS4) oraz Caligula (PS Vita). Zachód otrzyma też kolejną grę z serii Neptunia - Superdimension Neptune VS Sega Hard Girls (PS Vita). Przyjemnej lektury.

01. Konsolowi gracze ponownie uratują Gensokyo. Nadciąga The Genius of Sappheiros V (PS Vita) z PC

Uniwersum Touhou Project narodziło się w 1996 roku, jako seria niezależnych gier - strzelanek, pierwotnie wydanych na komputery PC-98. Akcja toczy się w krainie Gensokyo zamieszkiwanej m.in przez istoty zwane Youkai. Seria liczy obecnie ponad 25 pozycji z różnych gatunków, aczkolwiek mimo popularności nie dorobiła się  jeszcze oficjalnego anime. 

Już niedługo Japończycy otrzymają kolejną grę w tych klimatach. The Genius of Sappheiros V (PS Vita) pod koniec tego miesiąca trafi na konsolę PS Vita, tj. 28 kwietnia w cenie 3000 jen (~100 zł). Jak nazwa wskazuje będzie to jRPG, gdzie walka rozgrywa się w turach. Kraina Gensokyo znów jest zagrożona, więc do akcji ruszają bohaterki znane fanom Touhou Project m.in kapłanka Reimu Hakurei i młoda wiedźma Marisa Kirisame.

Tytuł pierwotnie pojawił się w 2010 roku na PC, oficjalnie tylko w Japonii. Wersja PS Vita dostanie wsparcie dla ekranu panoramicznego, nowe postacie oraz bardziej rozbudowany post-game. Oficjalną stronę gry znajdziecie TUTAJ.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/touhou-project-rpg-genius-sappheiros-launches-ps-vita-launches-april-28-japan


02. Molestowanie uczennic na najnowszym wideo z  Bullet Girls 2 (PS Vita)

Bullet Girls 2 (PS Vita) to sequel strzelaninowego tytułu z uczennicami i erotycznymi aluzjami, wydany dwa lata temu, zapowiedziany właśnie przez D3 Publisher.  W kontynuacji znajdziemy nowe bohaterki, dodatkowe opcje oraz wiele innych rzeczy, o które prosili fani. Wydawca ujawnił właśnie wygląd oficjalnej japońskiej okładki gry z 14 uzbrojonymi pannicami. 

Gra traktuje o grupie dziewcząt należących do szkolnego klubu "Ranger Club" szkolącego swoich członków w samoobronie. Gracz wybiera jedną z nich i strzela po prostu do wrogów. Główna bohaterka z poprzedniej części Aya Hinamoto podczas misji spotyka dwie tajemnicze dziewczyny. Dochodzi do pozorowanej "międzyszkolnej wojny" pomiędzy Elda Private Institute a Misakimori Private Academy (szkoła Ayi). Pojawił się siedmiominutowy zwiastun skupiający się w zasadzie na dwóch nowych, grywalnych postaciach - Rumi Yukishiro i Meiko Hoshikawa oraz mechanice rozgrywki m.in “Touch Pantsu System”. 

Tytuł na PS Vitę trafi w Japonii do sprzedaży już 21 kwietnia obecnego roku w wersji pudełkowej (7344 jen, 230 zł) oraz cyfrowej (6480 jen, 210 zł). 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/181667


03. Wydawca Gal Gun (PS3) - Alchemist bankrutuje

Kolejne studio w Japonii wydające gry właśnie zbankrutowało. Pierwszego kwietnia firma Alchemist odpowiedzialna m.in za takie tytuły jak: Higurashi When they Cry, Umineko oraz Gal Gun złożyła w sądzie rejonowym w Sapporo wniosek o ogłoszenie upadłości. Przyczyną jest utrata płynności finansowej.

Studio zostało założone w 1991 roku, jako Bay Crystal. Grami jednak zaczęło się zajmować dopiero 10 lat później.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/gal-gun-publisher-alchemist-files-bankruptcy


04. Strategiczne RPG na motywach serii Dynasty Warriors zmierza na konsole Sony

W najnowszym numerze magazynu Famitsu ukazał się artykuł o grze Dynasty Warriors: Eiketsuden (PS4) od Koei Tecmo i Omega Force. Tytuł nawiązuje do serii Dynasty Warriors, ale tym razem nie będzie to gra akcji tylko turowy, strategiczny RPG, z tradycyjnym przesuwaniem wojowników po heksach. Stylistykę pozostawiono jednak taką jak w głównym cyklu, ponadto pod kontrolą mamy wciąż tylko jedną postać. Pokierujemy losami bohaterów o imionach: Zhao Yun, Lei Bin oraz kobietą Li Xian. Produkcja w Japonii ma konsole PlayStation 4, PS3 i PS Vitę ma trafić jeszcze w tym roku

 • Prace nad grą rozpoczęły się w zeszłym roku i jest już gotowa 70 procentach. Akcja toczyć się będzie w świecie alternatywnym, w stosunku do tego znanego z głównego kanonu serii.
 • Dzięki temu, że gra jest jest strategicznym RPG-ie, nie wymaga dużej mocy obliczeniowej, więc pojawią się bitwy na naprawdę dużą skalę.
 • Tytuł wykorzystuje silnik z Romance of Three Kingdoms z dodatkiem elementów fantasy.
 • Li Xia będzie bohaterką pochodzącą z innego (oryginalnego?) świata.
 • Pojawią się wydarzenia i dialogi, dzięki którym będzie można pogłębiać relacje z innymi dowódcami.
 • Postacie będą się rozwijać poprzez system umiejętności.

 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/strategy-rpg-dynasty-warriors-eiketsuden-announced-ps4-ps3-ps-vita

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/first-look-dynasty-warriors-eiketsuden


05. Sengoku Basara: Sanada Yukimura-Den (PS4) trafi do sklepów na przełomie lata i jesieni

Capcom opublikowało okienko premierowe swojej najnowszej bitewnej nawalanki - Sengoku Basara: Sanada Yukimura-Den (PS4). Gra będzie dramatem, rozgrywającym się podobnie jak poprzednie części w erze Sengoku, opisującym życie głównego bohatera od wejścia w dorosłość, po drugie Oblężenie Osaki. Tytuł w Japonii pojawi się w sprzedaży już we wrześniu br. Konsole docelowe to PlayStation 4 i PS3. Przy okazji wiadomo też, że grywalnymi dowódcami będą Sanada Masayuki oraz Sanada Nobuyuki  tj. ojciec i starszy brat Yukimury. Najnowsze obrazki znajdziecie TUTAJ.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/sengoku-basara-sanada-yukimura-den-launches-september-japan


06. Kolejne dziewczęce przygodówki przeniosą się z PC na PS Vitę

Magazyn Famitsu donosi iż wydawca Entergram chcę przenieść trzy gry przygodowe z PC na PS Vitę, z pewnymi usprawnieniami. Oczywiście tylko w Japonii. Wszystkie rzecz jasna można podsumować jednym mianownikiem - lolita. Będą to:

Strawberry Nauts (PS Vita) (od Hooksoft) - data premiery 28 lipca br. Wersja zarówno pudełkowa (6458 jen, ~220 zł) jak i cyfrowa (5480 jen, ~185 zł). Pojawi się też Edycja Limitowana za 8618 jen (~290 zł). Gra otrzyma ulepszony scenariusz, poprawione scenki przerywnikowe oraz nowe bohaterki.

Purumai Wars V (PS Vita) (ASa Project) - data premiery 25 sierpnia br. Wersja zarówno pudełkowa (6458 jen, ~220 zł) jak i cyfrowa (5480 jen, ~185 zł). Pojawi się też Edycja Limitowana za 8618 jen (~290 zł). Możliwe będzie pozyskiwanie postaci pobocznych, pojawią się też nowe bohaterki.

PriministAr (PS Vita) (Hooksoft) - data premiery 29 września br. Wersja zarówno pudełkowa (6458 jen, ~220 zł) jak i cyfrowa (5480 jen, ~185 zł). Pojawi się też Edycja Limitowana za 8618 jen (~290 zł). Gra otrzyma ulepszony scenariusz, poprawione scenki przerywnikowe oraz nowe bohaterki.

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/adventure-games-strawberry-nauts-purumai-wars-priminstar-coming-ps-vita


07. Przywróć swoje wspomnienia w ogniu walki z Królem Demonów. Dalsze informacje o World’s Longest 5 Minutes (PS Vita)

NIS podobnie jak inni deweloperzy polubili chyba piksele, bo szykuje nam kolejną grę w tym stylu. Tym razem jest to przygodówka World’s Longest 5 Minutes (PS Vita) dla konsolki PS Vita. Tytuł powstaje we współpracy z twórcą smartfonowych aplikacji - Syupro-DX. Japońską datę premiery gry ustalono na 28 lipca br. w cenie 3980 jen (~135 zł).

Magazyn Famitsu opublikował kolejny obrazek z gry przedstawiający Króla Demonów oraz herosa z nim walczącego. Pojawiły się też kolejne zrzuty. Według artykułu nasz wojak traci po kolei swoje doświadczenie, umiejętności oraz magię, a ostatecznie zapomina nawet dla jakiej sprawy walczy. Poprzez rozmowę ze swoimi towarzyszami musi odzyskać swoje wspomnienia. Ma na to najdłuższe pięć minut świata. W części przygodówkowej jaką część wspomnieć chcemy sobie przywrócić. Następnie w części RPG-owej cofamy się do przeszłych zdarzeń. Wydarzenia, których będziemy świadkami, mają wpływ na doświadczenie i ekwipunek bohatera. W grze zawarty będzie system pozwalający poprawiać i upiększać swoje wspomnienia.

 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/worlds-longest-5-minutes-adventure-parts-rpg-parts

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/first-look-worlds-longest-5-minutes​


08. Profesje postaci w Grand Kingdom (PS4). Kolejny zalew obrazków

Wydany nie tak dawno w Japonii jRPG Grand Kingdom (PS4) to specyficzny, strategiczny jRPG, przywodzący na myśl nieznane poza Japonią Grand Knights History (PSP) od Vanillaware. Akcja gry ma miejsce się w świecie, którym rządzą cztery wielkie potęgi. Gracz może przystać do jednej z nich lub działać na własny rachunek. Wynajmujemy najemników, szkolimy ich, a później wysyłamy ich w bój przeciwko fabularnym, a w trybie online również żywym przeciwnikom. Tytuł zadebiutował zarówno na PlayStation 4 jak i PS Vita. Do Europy trafi 17 czerwca obecnego roku, dzięki uprzejmości NIS America.

Jak wiadomo w grze występują trzy typy profesji postaci zwalczających się na zasadzie "papier-nożyce-kamień". Dodatkowo dochodzi jeszcze czwarty - Specjaliści, pełniący specyficzną rolę w trakcie zabawy.

 • profesje magów - Witch, Shaman, Arcanist
 • profesje wojowników - Fighter, Lancer, Noble, Blacksmith, Rogue
 • profesje strzelców - Hunter, Gunner
 • profesje specjalistów - Medic, Challenger, Dragon Mage

Sylwetki poszczególnych postaci można zobaczyć na kolejnej porcji obrazków dostępnej TUTAJ.

źródło newsa: http://gemat(...)detailed


09. Data premiery muzycznego The Idolmaster: Platinum Stars (PS4). Edycja Limitowana

The Idolmaster to seria gier muzyczno-rytmicznych z automatów arcade, powstała w 2005 roku, z elementami symulatora życia oraz zarządzania żeńskim zespołem muzycznym. Później przeniesiona także na konsole stacjonarne oraz przenośnie. Bandai  Namco chce wydać grę  z tego cyklu również na PlayStation 4. Będzie to The Idolmaster: Platinum Stars (PS4), a japońską premierę zaplanowano na 28 lipca br. w cenie 8200 jen (~280 zł). Pierwsze egzemplarze zawierać będą specjalny motyw dla PS4 z 13 idolkami.

Pojawi się również edycja limitowana - Platinum Box. W cenie 12400 jen (~430 zł) otrzymamy:

 • Platinum Stars All-Star Concert Brochure - specjalny folder z okazji koncertu, który odbędzie się w grze
 • “Lisani! Live 2016” Vocal CD - muzyczne nagranie z koncertu który odbył się w styczniu 2016 roku 
 • 765 Pro Calendar - kalendarz na biurko z idolkami
 • Six 765 Pro Idol Photos Taken at Training Camp - sześć specjalnych kart z idolkami
 • stylowa ramka na zdjęcia
 • unikalny kostium
 • kolekcjonerskie pudełko

​TUTAJ znajdziecie także nowe obrazki.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/idolmaster-platinum-stars-launches-july-28-japan


Tagi: gry z japonii japonia Japońska Przystań jrpg

Przejdź do strony