Patryk Jankowski Patryk Jankowski 24.03.2016 16:09
SOMA sprzedaje się znakomicie, twórcy zadowoleni ze swojego projektu
625V

SOMA sprzedaje się znakomicie, twórcy zadowoleni ze swojego projektu

Oryginalne w założeniach SOMA (PS4) jest już z nami pół roku na rynku i twórcy zdecydowali się podsumować ten okres. Gra sprzedała się w ilości ćwierć miliona egzemplarzy na wszystkich platformach.

Frictional Games podają, że sprzedaż gry SOMA (PS4) sięgnęła już 250 tysięcy egzemplarzy na komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation 4.

Studio zdecydowało się podsumować okres obecności na rynku i podjąć decyzję o ograniczeniu swojej działalności do jednego gatunku. Podkreślają oni równocześnie, że graczy często myli niepotrzebne mieszanie się gatunków w niektórych grach. Oto co napisali na swoim oficjalnym blogu:

''Oznacza to, że dla osób poszukujących horroru może tu być za dużo science-fiction, i vice-versa.

W naszej opinii taki miks sprawdził się w grze bardzo dobrze, ale całkiem możliwe, że zniechęcił część potencjalnych kupujących.'' 
Sukces SOMA (PS4) jest niepodważalny, ale wpłynął niestety negatywnie na sprzedaż poprzednich gier studia Frictional Games. Mowa tutaj o Amnesia: The Dark Descent oraz Amnesia: A Machine for Pigs. Tym niemniej warto jest ten tytuł sprawdzić, a przed zakupem przeczytać naszą recenzję pod tym adresem

Źródło: http://frictionalgames.blogspot.co.uk/2016/03/soma-6-months-later.html

Tagi: amnesia Frictional Games playstation 4 SOMA