Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 29.02.2016 18:15
PlayStation TV zabite na całym świecie
2152V

PlayStation TV zabite na całym świecie

Zaledwie wczoraj pisaliśmy, że wstrzymano dystrybucję PlayStation TV w Japonii. Dzisiaj zaś świat obiegła informacja, że wstrzymano dystrybucję także i poza granicami Japonii, uśmiercając urządzenie na całym świecie.

PlayStation TV od dnia swojej prezentacji na Tokyo Game Show 2013 zebrało pozytywne opinie. Niższa cena, brak ekranu i możliwość podpięcia DualShocka 3 i 4 miały zagwarantować urządzeniu sukces.

Tak się jednak nie stało. Zbyt wiele starszych gier, pomimo obietnicy kompatybilności, nie zadziała z PS TV. Wygląda również na to, że użytkownicy nie czują potrzeby posiadania możliwości streamowania obrazu z PlayStation 4 do innego miejsca w domu, a fani gier jRPG i tak na urządzeniu nie mogą pograć w swoje ulubione tytuły.

Efektem jest to, że jak donosi AV Watch, Sony wstrzymało produkcję urządzenia w każdym rejonie świata. Dodatkowo firma przestaje już promować PlayStation TV także i poza Japonią. Obecne egzemplarze urządzenia będą dostępne jedynie aż do wyczerpania zapasów.

Źródło: http://www.idigitaltimes.com/playstation-tv-manufacturing-halted-sony-all-non-japanese-marketing-be-discontinued-515654

Tagi: playstation tv playstation vita