Patryk Jankowski Patryk Jankowski 26.02.2016 09:28
Na której konsoli Far Cry Primal działa stabilniej?
1352V

Na której konsoli Far Cry Primal działa stabilniej?

Specjaliści od analizowania gier wideo pod względem technologicznym z Digital Foundry zdecydowali się zestawić ze sobą dwie edycje tej samej gry na PlayStation 4 i Xbox One. Chodzi oczywiście o Far Cry Primal (PS4).

W Sieci pojawił się materiał wideo przygotowany przez ekipę Digital Foundry, mające na celu wykazać różnice - jeżeli takie występują - pomiędzy jakością, stabilnością oraz wydajnością gry Far Cry Primal (PS4) w wersjach na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Jak się okazuje, poza rozdzielczością oraz wygładzaniem krawędzi obie edycje konsolowe różni niewiele. Efekty oraz wolumetryczne oświetlenie są niemalże tak samo wykonane na sprzęcie Sony, jak i Microsoftu. Far Cry Primal (PS4), w porównaniu do Far Cry 4 (PS4), cechuje się wzrostem wydajności i nie gubieniem klatek. Najnowsza odsłona serii notuje prawie zawsze stabilne 30 klatek na sekundę i tylko podczas dynamicznych scen oraz gwałtownych ruchach kamery doszukać się można spadków animacji.

Far Cry Primal (PS4) dostępne jest na rynku od 23 lutego, naszą recenzję gry możecie przeczytać pod tym adresem. Ponadto zapraszamy również do naszej autorskiej solucji.

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-performance-analysis-far-cry-primal

Tagi: digital foundry far cry primal playstation 4 Ubisoft wideo