Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 19.02.2016 17:25
Zenith trafi na PlayStation 4
697V

Zenith trafi na PlayStation 4

Zenith (PS4) to kolejny niezależny RPG, który już wkrótce pojawi się na naszych konsolach. Czy tytuł ma w sobie coś, co sprawia, że jest wart naszego zainteresowania? Zdecydowanie tak!

Jeżeli miałbym wymieniać co znajdziemy w Zenith (PS4), to wystarczyłoby żebym przytoczył kilka pierwszych pozycji z poradnika "jak projektować grę z gatunku RPG". Będziemy eksplorować, walczyć z bossami, ratować świat, ulepszać ekwipunek, rozmawiać z postaciami niezależnymi i tak dalej i tak dalej. Aspektem, który urzekł mnie w tej grze jest ... humor. 

Tak, duże dawki dobrego humoru to nieczęste zjawisko w produkcjach z tego gatunku. Zwykle po prostu nie pasuje on do pompatycznego i wzniosłego klimatu, jednak w Zenith (PS4) twórcom udało się złożyć to w zgrabną całość. Jak piszą sami deweloperzy, humor przystosowany jest do świata, a nie odwrotnie, dzięki czemu każdy żart wydaje się być na miejscu. 

Tytuł ten ma nawiązywać do znanych elementów popkultury (widzieliście Zachodnią Bramę Morii na zwiastunie?), a także być swego rodzaju parodią. Czy to wystarczy, żeby przyciągnąć graczy? Jeśli dodamy do tego dobry system walki i przyjemną fabułę, to sądzę, że jak najbardziej! Premiera Zenith (PS4) zapowiedziana jest na drugi kwartał tego roku. 

Źródło: http://www.thesixthaxis.com/2016/02/19/zenith-announced-for-consoles-as-well-as-pc-in-q2/

Tagi: badland indie Infinigon playstation 4 wideo zenith