Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 18.02.2016 19:22
„Nie mogę obiecać, że wrócimy do corocznego cyklu wydawniczego” – CEO Ubisoftu o serii Assassin’s Creed
616V

„Nie mogę obiecać, że wrócimy do corocznego cyklu wydawniczego” – CEO Ubisoftu o serii Assassin’s Creed

Ubisoft nie jest pewne, czy kolejne gry z serii Assassin’s Creed będą jeszcze kiedykolwiek trafiały corocznie na rynek.

11 lutego Yves Guillemot, CEO Ubisoftu, potwierdził, że nowy Assassin’s Creed nie trafi w tym roku do sprzedaży, kończąc zapoczątkowane przed drugą odsłonę coroczne wydawanie gier z serii.

Spytany w trakcie „Ubisoft Investor Day” o to, czy marka Assassin’s Creed kiedykolwiek z powrotem powróci do corocznego wydania, Guillemot w pierwszej chwili odpowiedział jedynie, że kolejne części będą wychodziły „regularnie”.

Naszym celem po krótkiej przerwie nie jest automatyczny powrót do corocznego wydawania kolejnych gier z serii Assassin’s Creed. Zrozumieliśmy, że nadszedł czas, aby dać deweloperom trochę więcej swobody kreatywnej, aby mogli dopracować poszczególne mechaniki, dzięki czemu cykl może osiągnąć nową jakość. To, co dotychczas widziałem, jest na tyle obiecujące, że z pewnością kolejne gry będą wychodziły regularnie. Nie mogę jednak obiecać, że wrócimy do corocznego cyklu wydawniczego.

Trochę później do pytania odniósł się także Alain Martinez, główny księgowy Ubisoftu.

Serią zajmuje się obecnie jeden z naszych najlepszych zespołów deweloperskich. Daliśmy im tyle czasu, ile potrzebują, aby stworzyć coś, co mamy nadzieję, że będzie bezkonkurencyjne. Ustaliliśmy także pewne zasady, które jasno mówią, że gra nie trafi na rynek, póki deweloperzy nie stwierdzą, że jest już tak dobra, iż lepsza już nie może być.

Sądzę, że dzięki tym zmianom, jesteśmy na dobrym tropie, aby tchnąć w serię masę innowacji. Być może rok później wydamy kolejną część, ale nie zamierzamy na to naciskać.

Co ciekawe, w trakcie prezentacji dowiedzieliśmy się, że nowa odsłona na pewno nie będzie osadzona w okresie działania hiszpańskiej inkwizycji, jak spekulowali niektórzy fani. Na chwilę obecną najpewniejszym trafieniem jest starożytny Egipt, ale kto wie? Z czasem poznamy prawdę.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/assassins-creed-may-not-have-yearly-releases-when-/1100-6434900/

Tagi: Assassin's Creed playstation 4 Ubisoft