Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.02.2016 20:21
Moda na II WŚ może wrócić - poznajcie Battalion 1944
2610V

Moda na II WŚ może wrócić - poznajcie Battalion 1944

Każdorazowo gdy pojawia się widmo zapowiedzi kolejnej odsłony gry z serii Call of Duty, lub chociażby Battlefield - pojawiają się głosy chcące powrotu do klimatu II Wojny Światowej. Teraz, dzięki pracy ekipy Bulkhead Interactive, FPS-y choć na chwilę mogą wrócić w tamte czasy.

Deweloper składający się z członków ekip - Deco Digital i Bevel Studios odpalił zbiórkę na Kickstarterze w której celem jest zebranie 100 tysięcy funtów. Gdy uda się uzbierać wymaganą kwotę, gra trafi na PC, PS4 i Xboksa One. Czym ma być Battalion 1944 (PS4)? Powrotem do sieciowej strzelanki bez perków, robo-strojów, wzmacnianych pancerzy czy niesamowitych karabinów. Gracz, jego umiejętności i broń - Kar98, M1 Garand czy Thompson.

Gra powstaje na silniku Unreal w wersji 4, a jako inspiracje na których wychowali się designerzy gry podaje się Medal of Honor (PS One) czy Call of Duty 2. Produkcja skupi się na rozgrywce sieciowej, stworzeniu dobrze spasowanych pod rywalizację map, wsparcie dla gry po LAN-ie, postępy gracza dotyczyć będą jedynie kosmetyki i personalizowania tym, kim gramy.

Poniżej znajdziecie zwiastun oraz pierwsze zrzuty z gry.

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/bulkheadinteractive/battalion-1944-pc-xb1-ps4

Tagi: Battalion 1944 Bulkhead Interactive galeria kickstarter playstation 4 wideo