Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 02.02.2016 14:58
Doceniony przez krytyków polski horror Kholat trafi na PS4
933V

Doceniony przez krytyków polski horror Kholat trafi na PS4

Polskie studio IMGN.PRO poinformowało dziś, że doceniony dotychczas na komputerach stacjonarnych, Kholat, już niedługo trafi na PlayStation 4. Nigdy nie słyszeliście o Kholat (PS4)? Być może zachęci Was fakt, że ta gra horror oparta jest na prawdziwej, do dziś niewyjaśnionej historii.

Kholat opowiada historię opartą o Tragedię na Przełęczy Diatłowa. W dużym skrócie grupa dziewięciu doświadczonych uczestników studenckiej wyprawy wybrała się w góry, w północnej części Uralu. Wszyscy zginęli w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach. Gorąco zachęcamy do przeczytania zamieszczonej historii w linku, gdyż sam encyklopedyczny wpis potrafi wywołać gęsią skórkę.

Niemniej o tej właśnie wyprawie Kholat (PS4) będzie opowiadało, przedstawiając swoją własną wersję wydarzeń. Wydanie gry nie bez powodu ujawniono właśnie dziś, gdyż to dokładnie dziś minęło 57 lat od tragedii, która wydarzyła się 2 lutego 1959 roku. Produkcja w założeniu jest grą horror i dotychczas zebrała bardzo pozytywne opinie. Poniżej zwiastun wersji na PlayStation 4.

Kholat pojawi się już 8 marca 2016 roku na PlayStation 4. Dodatkowo twórcy stworzyli interaktywną mapkę, na której możemy zobaczyć przebieg tajemniczej wyprawy.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: IMGN.PRO kholat PlayStation 4 wideo