Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 31.12.2015 17:02
Co się dzieje z Deep Down?
1562V

Co się dzieje z Deep Down?

Od jakiegoś czasu na temat Deep Down (PS4), krzyżówki Dark Souls z serią Monster Hunter, nie usłyszeliśmy żadnych nowych informacji. Wszelkie ewentualne zapowiedzi bety czy czegokolwiek kończyły się opóźnieniami oraz przeprosinami od całego zespołu. To było jednak wiele miesięcy temu.

Pisaliśmy, że twórcy Deep Down (PS4) mierzą niezwykle wysoko, mając nawet nadzieję, że produkcja stanie się najlepszym tytułem na PlayStation 4. Efekty? Ostatnia aktualizacja na stronie głównej gry pochodzi ze świąt… zeszłorocznych.

Owszem, dostaliśmy jeszcze zwiastun, co również miało miejsce dawno temu. W sierpniu tego roku Capcom przedłużył także znak towarowy w amerykańskim urzędzie patentowym. Wniosek rozpatrzono pozytywnie. Prośbę poparto argumentem mówiącym o ciągłych pracach nad projektem. Taki wniosek można złożyć pięć razy. Capcom ma jeszcze dwie próby. Oznacza to, że gra musi pojawić się w przeciągu 18 miesięcy. W innym wypadku japoński wydawca straci prawa do nazwy.

Problem polega na tym, że deweloperzy mieli kilka dni temu okazję wypowiedzieć się w wywiadzie dla japońskiego czasopisma 4Gamer w kwestii planów dotyczących 2016 roku.

O Deep Down nie powiedziano nawet słowa, co stawia niestety pod znakiem zapytania los całej produkcji. Twórca Soulsów, Miyazaki zwrócił kilka miesięcy temu uwagę, że formuła gry zaczyna się powoli wyczerpywać. Czyżby do podobnego wniosku doszedł Capcom, który jest odpowiedzialny za Deep Down? Miejmy nadzieję, że nie.

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/12/30/ps4-exclusive-deep-down-still-shrouded-in-silence-a-year-after-capcom-released-the-latest-screenshots/

Tagi: Capcom deep down playstation 4