redakcja@pssite.com [email protected] 30.12.2015 08:07
PSX Extreme 221 od dzisiaj w sprzedaży
1315V

PSX Extreme 221 od dzisiaj w sprzedaży

Styczniowy numer PSX Extreme od dzisiaj w sprzedaży. W 221. wydaniu duuużo smakołyków. Mamy aż 3 Tematy Numeru na czele z Gwiezdnymi wojnami (z tej też okazji dwie okładki). Na dokładkę wybieramy 50 gier na 2016 roku i opisujemy zawiłości lokalizacji gier. A to dopiero początek - tradycyjnie czekają na Was recenzje aktualnych produkcji, sporo publicystyki (m.in. dyskutujemy o Falloucie 4 i hejtowaniu), a także kolejna odsłona Historii gier wideo w Polsce. Przy okazji przypominamy o będącym wciąż w sprzedaży grudniowym numerze z Kalendarzem Gracza 2016

Grzegorz "Butcher" Drabik: Wiem, o czym mogliście pomyśleć w pierwszej chwili. „Butcher, maniak Star Wars, zrobił okładki pod siebie i jeszcze numer tym wypchał”. Fakt, gdybym miał wybrać jeden film czy serię, która odcisnęła na mojej młodej psychice najbardziej trwały ślad, nie byłby to „Obcy”, „Indiana Jones” czy „Terminator”, ale właśnie oryginalna trylogia „Gwiezdne wojny”. Poczytacie zresztą o tym na dalszych stronach. Co ważniejsze jednak, tak samo jak ja czują miliony ludzi na świecie. Star Wars to jeden z największych fenomenów popkultury naszych czasów – o ile nie największy. Fenomen, który właśnie obchodzi swoje święto z okazji kinowej premiery „Przebudzenia Mocy” – na kontynuację sagi i jednocześnie początek nowej trylogii czekaliśmy ponad 10 lat, więc celebracje są jak najbardziej na miejscu. To marka, którą zna każdy z nas, od lat przenikająca nie tylko na pole komiksów czy gadżetów, ale także gier wideo. Niezależnie od tego, który jej wymiar kochacie, znajdziecie coś dla siebie w „galaktycznym” Temacie Numeru, który wieńczy nasza recenzja kinowego epizodu VII.

Jeśli mimo wszystko to nie Wasza bajka (dosłownie i w przenośni), mamy mnóstwo innego mięcha, w którym z przyjemnością zatopicie zęby. Tradycyjnie na start nowego roku dajemy Wam zestawienie premier planowanych na najbliższe 12 miesięcy. Tym razem jednak dokonaliśmy selekcji według głosów redakcji, wybierając Top 50 najbardziej oczekiwanych przez nas produkcji. Sprawdźcie, czy są tam również Wasi faworyci, których wypatrujecie na horyzoncie w 2016 roku. Odwiedziliśmy specjalistów od lokalizacji gier – firmę Roboto – aby przybliżyć Wam tajniki ich ciężkiej pracy, a nawet samemu spróbować sił w temacie. Jeżeli wydaje Wam się, że w tej dziedzinie branży wystarczy znać gry i języki obce, to... przeczytajcie nasz materiał czym prędzej. Komodo i Zax pochylają się nad zjawiskiem hejtu, jaki dotyka chyba wszystkich współczesnych gier AAA, co niejako łączy się z drugą dyskusją w szerszym gronie – o Falloucie 4. Natomiast jeżeli macie wrażenie, że współcześnie wiele gier dostajemy niedokończonych lub niepełnych, to... macie rację, a Dżujo ma dla Was wyjaśnienie tego zjawiska. Zjawiskiem jest także Yokai Watch – ten „pogromca Pokemonów” podbił już Azję i szykuje atak na Zachód. Przygotuje Was na niego raport Mazziego z Japonii. Za miesiąc tradycyjnie spodziewajcie się rzeczy niespodziewanych oraz redakcyjnego Podsumowania Roku 2015 – tym razem w nowej formule. 

Przed nami kolejne 365 dni ósmej generacji konsol – życzymy Wam, żeby branża nie zwalniała tempa, kreatywność deweloperów buzowała, gry AAA przestały się spóźniać, a sobie – żebyście byli z nami jak najdłużej. Do Siego Roku!

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU
 
Star Wars – fenomen światowej popkultury
Top 50 gier na 2016 rok
Trudna sztuka lokalizacji
 
CO NOWEGO
 
EA Sports UFC 2
NieR: Automata
The Legend of Zelda: Twilight Princess HD
PlayStation Experience 2015
 
RECENZJE
 
Beyond: Dwie dusze
Bloodborne: The Old Hunters
Deadpool
FAST Racing Neo
Fat Princess Adventures
Game of Thrones: Episode 6
Just Cause 3
Mario & Luigi: Paper Jam
Minecraft: Story Mode Episode 3
SteamWorld Heist
The Crew: Wild Run
The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited – Orsinium
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
Typoman
Xenoblade Chronicles X
Yakuza 5
 
PORADNIK
 
Star Wars Battlefront – porady z placu boju
 
HARDKOR
 
Mieszkańcy Dziwnego Świata
Japonia kontratakuje
Star Wars Battlefront – najlepsze easter eggs   
Styliści branży – Sucker Punch Productions
Licencja na hejtowanie
Minimum Viable Product
Zgrentgen – Fallout 4: wojna się zmieniła?
Yokai Watch – gra, która podbiła Japonię
Kartoteka – David Cage
Video Games Live – relacja
 
RETRO
 
Trzeba znać
Moje retro – Mariusz Borkowski  
Pegasus zone – Alien 3  
Kult plastiku – Atari Stick Station
Historia gier wideo w Polsce (cz. XIII)
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Butcher]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co nowego 
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos ludu
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
Prenumeratę numeru styczniowego wysyłamy w niedzielę, 27 grudnia. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na [email protected]. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
 
E-wydania dostępne jest również na platformach e-Kiosk i eGazety.pl
 

Tagi: Psx extreme