Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 11.12.2015 11:37
Square Enix wyjaśnia sytuację z wydaniem Final Fantasy VII: Remake w częściach
1001V

Square Enix wyjaśnia sytuację z wydaniem Final Fantasy VII: Remake w częściach

Od jakiegoś czasu mówi się, że Final Fantasy VII: Remake (PS4) zostanie wydane w więcej niż jednej części. Yoshinori Kitase ze Square Enix postanowił rzucić nieco światła na tę sytuację.

Na oficjalnym blogu japońskiego wydawcy Yoshinori Kitase - osoba stojąca za oryginałem z 1997 roku - wyjaśnił jak doszło do tego, że ekipa odpowiedzialna za Final Fantasy VII: Remake (PS4) postanowiła wydać grę w wielu częściach.

Wraz z Final Fantasy VII: Remake mamy możliwość wyjścia poza świat oraz opowieść i doświadczenia Final Fantasy VII w sposób o jakim zawsze marzyliśmy  - od głębin Midgaru aż po przestworza ponad Planetą. Wydanie gry w wielu częściach pozwoli nam poszerzyć oryginalną historię i stworzyć niezwykłe doświadczenie zarówno dla fanów serii jak i nowych graczy.

Kitase kontynuował dlaczego nie chcą ryzykować wydania gry w jednej części.

Gdybyśmy chcieli upchnąć wszystko z oryginału w jednoczęściowy remake musielibyśmy wyciąć wiele części gry i stworzyć skondensowaną wersję Final Fantasy VII. Wiemy, że nikomu takie coś nie spodobałoby się.

Wygląda więc na to, że Final Fantasy VII: Remake (PS4) nie będzie wydawane w epizodach, w których socjalizuje się Telltale Games. Z licznych wypowiedzi Yoshinori Kitasego wynika, że remake pojawi się pod postacią paru dużych gier, zakończonych prawdopodobnie cliffhangerami nakłaniającymi do kupna kolejnej części.

Źródło: http://www.gamesradar.com/final-fantasy-7-remake-too-big-one-game/

Tagi: Final Fantasy VII: Remake playstation 4 Square Enix