Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 21.09.2015 17:30
Nagranie z prezentacji dema Star Ocean 5 rzuca nieco światła na system walki i oprawę wizualną
420V

Nagranie z prezentacji dema Star Ocean 5 rzuca nieco światła na system walki i oprawę wizualną

Targi Tokyo Games Show 2015 już się zakończyły. Jedną z największych gwiazd tegorocznej imprezy była oczywiście gra jRPG zaprezentowana przez Square Enix, czyli Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4). Powróćmy do targowego pokazu.

Podczas targów TGS 2105 Square Enix zaprezentowało grywalne demo Star Ocean 5. W trakcie prawie 20-minutowego pokazu można było dokładniej przyjrzeć się bohaterom oraz stylowi walki. Oprawie wizualnej gry bliżej wprawdzie do standardów PS3 niż PlayStation 4, lecz mimo wszystko nie jest źle. 

Jak można zauważyć, zlikwidowano ekrany potyczek,więc walki odbywają się bezpośrednio w miejscu, gdzie akurat przebywamy, podobnie jak w grach MMORPG.  Żeby jednak nie było zbyt dobrze, obszar starcia obwiedziony jest czerwoną granicą, wyjście za którą oznacza automatyczną ucieczkę. Poza tym wszystko zostało po staremu, chociaż można odnieść wrażenie jakby pojedynki były szybsze niźli w Star Ocean 4.

Otoczenie eksplorujemy tak samo jak w poprzedniej odsłonie. Poza tym na materiale filmowym widać, iż postacie mogą rozmawiać ze sobą w dowolnej chwili, nawet podczas starć, z pominięciem scenek przerywnikowych. Plotkowanie w trakcie bitwy wydaje się kłopotliwe, lecz tutaj odbywa się całkiem sprawnie.

Nagranie pochodzi ze streamingu na żywo i opatrzone jest komentarzem. Podzielono je na dwie części, które można obejrzeć poniżej. Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4) pojawi się w Japonii 26 lutego 2016 roku na konsolach PlayStation 4 i PS3. W tym samym roku dostaniemy tą grę również w Europie i USA, ale tylko na PS4.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/09/21/ps4ps3-exclusive-star-ocean-5s-ps4-gameplay-shows-battles-characters-and-seamless-dialogue/

Tagi: playstation 3 playstation 4 Square Enix Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness tgs 2015 tri-ace wideo