Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 19.08.2015 20:35
Hybryda strategii i turówki pojawi się na PS4 w postaci Siegecraft Commander
466V

Hybryda strategii i turówki pojawi się na PS4 w postaci Siegecraft Commander

Siegecraft Commander (PS4) zostało właśnie zapowiedziane na PlayStation 4. Wygląda na to, że jest to tytuł, który zasili bardzo nieliczną bibliotekę gier strategicznych na konsole. Ciekawi również fakt, że będziemy mogli zagrać wspólnie z posiadaczami innych niż Sony platform.

U podstaw Siegecraft Commander (PS4) leży powoływanie nowych jednostek lub rozbudowa wież obronnych rażących przeciwnika pociskami. Tworzenie kolejnych struktur odbywa się poprzez wyrzucanie w powietrze „ziaren” nowych budynków. Te po spadnięciu na ziemię zamienią się w budowle, łączącą się murem z główną twierdzą. Zadaniem postawionym przed graczem jest zniszczenie twierdzy przeciwnika.

Siegecraft Commander zawiera także system PvP skupiający się na grze strategicznej w czasie rzeczywistym… w którą możemy zagrać również w systemie turowym. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chce grać host danej sesji. Fani wolący bawić się samemu do wyboru będą mieli tylko system turowy.

Obrona i atak oraz przyjęta strategia będzie zależeć tylko od gracza. Ten do wyboru dostanie jedną z dwóch ras, które są dosyć dobrze znane fanom marki Siegecraft (iOS). Ciężkozbrojni rycerze czy też szybcy jaszczuroludzie? Kwestia preferowanego stylu gry.

Jeśli chcieliście kiedyś złoić tyłek kolegom, którzy wybrali przykładowo Xbox One, to gra da Wam taką możliwość, gdyż w założeniu będzie działała w systemie Cross-Play.

Siegecraft Commander zobaczymy na wiosnę 2016 roku na platformie PlayStation 4.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: blowfish studios playstation 4 siegecraft commander wideo