Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 13.08.2015 18:15
W Star Wars Battlefront nie ma kampanii, bo ludzi nie interesuje taki tryb
1349V

W Star Wars Battlefront nie ma kampanii, bo ludzi nie interesuje taki tryb

Peter Moore z EA w wywiadzie z serwisem GameSpot poruszył kilka istotnych kwestii dotyczących przyszłości gier sportowych, ale też tego dlaczego w Star Wars Battlefront (PS4) nie ma normalnej kampanii dla trybu gracza pojedynczego. Zobaczmy.

Informacja dotyczy przede wszystkim Star Wars Battlefront (PS4), ale w samym wywiadzie padła interesująca kwestia dotycząca gier sportowych. Chodzi o to, że fani zaczynają zauważać, iż ostatnie edycje nie różnią się za bardzo od siebie. W efekcie pojawia się pytanie, czy jakieś większe zmiany nie mogłyby pojawić się w formie płatnej aktualizacji.

Moore przyznał, że być może coś takiego miałoby rację bytu w przyszłości, ale na chwilę obecną „jest za duże parcie i głód na edycje pudełkowe, aby zrezygnować z regularnego wydawania gier sportowych.”

Następnie wywiad zszedł na kwestię Star Wars Battlefront, a konkretnie tego, czemu gra nie posiada normalnej kampanii. Odpowiedź Moore’a?

Bardzo niewiele osób ogrywa kampanię w tego typu grach. Tak wskazują nasze dane.

Co o tym sądzicie? EA jest dużą firmą, a gry na pewno wysyłają deweloperom różnorakie dane statystyczne, w tym także informację na temat tego, ile osób przeszło kampanię. Uważacie, że rzeczywiście nie ma sensu umieszczać takiego trybu? Mimo wszystko wydaje się, że jednak ludzie przechodzą chociażby kampanię w takim Call of Duty. I to przy założeniu, że kupuje się tę grę dla trybu wieloosobowego. Może problem jest po prostu gdzie indziej?

Źródło: http://www.thegamescabin.com/eas-peter-moore-star-wars-battlefront-doesnt-have-single-player-because-people-dont-play-single-player/

Tagi: DICE PlayStation 4 star wars battlefront