Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 04.05.2015 14:47
Yooka-Laylee błyskawicznie osiąga kolejne cele
430V

Yooka-Laylee błyskawicznie osiąga kolejne cele

Zaledwie przedwczoraj pisaliśmy o błyskawicznym ufundowaniu przez społeczność graczy najnowszego projektu Playtonic Games będącego duchowym spadkobiercą Banjo-Kazooie. Mowa oczywiście o Yooka-Laylee (PS4). Kickstarterowa akcja pokazuje, że zapotrzebowanie na klasyczne gry platformowe jest ogromne.

W tej chwili Yooka-Laylee osiągnęło wszystkie wyznaczone przez Playtonic Games cele. Uzbierano £1,308,529, a do końca akcji zostały 43 dni. W związku z tym deweloper dodał kolejne cele.

Dwa z nich zostały już spełnione. Po dobiciu do £1,100,000 do gry zostanie dodany tryb obrazu kojarzący się z N64, natomiast po osiągnięciu kwoty £1,200,000 stworzony zostanie materiał filmowy pokazujący jak przejść poszczególne etapy gry z dodatkowym komentarzem twórców.

Trzeci cel to kwota na pułapie £1,500,000 gwarantująca ścieżkę dźwiękową wykonaną przez prawdziwą orkiestrę.

Ekipa wyraziła także swoje zaniepokojenie niektórymi praktykami jakie mają miejsce na Kickstarterze. Zapewniają, że zebrane przez nich pieniądze zostaną w pełni wykorzystane na tworzenie gry, a nie jak w niektórych przypadkach na powiększenie biura.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z obaw wynikających z kickstarterowego „bumu”. Możemy zapewnić naszych fundatorów, że Playtonic Games składa się z doświadczonych ludzi, dzięki czemu ostrożnie zaplanowaliśmy każdy cel zbiórki. Zapewniamy, że wyznaczone przez nas cele nie wpłyną negatywnie na proces tworzenia gry.

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/playtonic/yooka-laylee-a-3d-platformer-rare-vival/posts/1219224

Tagi: gry platformowe kickstarter platformówki Playtonic Yooka-Laylee

Nie przegap