Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 27.02.2015 21:15
CEO Sony: Marka PlayStation jest ekscytująca i obiecująca
1250V

CEO Sony: Marka PlayStation jest ekscytująca i obiecująca

W trakcie prezentacji dla inwestorów, CEO Sony Kazuo Hirai przedstawił kilka interesujących detali dotyczących przyszłości marki PlayStation.

Wygląda na to, że Sony pokłada ogromne nadzieje w swojej konsoli. Hirai określił całą markę jako ekscytującą i obiecującą. Wspomniał również, że Sony Pictures produkuje już materiał tylko na wyłączność PlayStation 4.

W dalszej części prezentacji wyjaśnił, że PlayStation jest główną częścią składową strategii „Sony jako jedność”.

Zamierzamy kontynuować strategię „Sony jako jedność” i wesprzeć naszą współpracę pomiędzy Sony Entertainment a innymi podmiotami korporacji. Konkretnie z oddziałem gier i urządzeń przenośnych. Obydwa wyglądają bardzo obiecująco. Zamierzamy również kontynuować rygorystyczną politykę finansową we wszystkich podmiotach.

W trakcie sesji Q&A, Hirai skomentował plany na temat rozszerzenia oferty usług PlayStation Network o coś innego, niż tylko gry wideo.

Poszukujemy nowych metod, aby rozszerzyć naszą ofertę usług dystrybuowaną przez Sony Entertainment Network lub PlayStation Network. Podejrzewam, że wiecie, iż większość użytkowników to dość unikalna grupa, gdyż wchodzą w nią przede wszystkim gracze.

Na razie nie mamy jeszcze nic, co moglibyśmy przedyskutować na ten temat, ale będziemy poszukiwali czegoś, co będziemy mogli dostarczyć naszym konsumentom wykorzystującym PlayStation Network i Sony Entertainment Network. Czegoś, co wykracza poza gry wideo i rzeczy z nimi związane.

Z wypowiedzi Kazuo Hiraia można wywnioskować jedno. PlayStation coraz bardziej staje się flagowcem i najważniejszym produktem, jaki Sony ma do zaoferowania. Sukces, który osiągnęło PlayStation 4 będzie ciężki do pobicia. I to przez długie lata.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/02/27/kaz-hirai-playstation-is-vibrant-and-showing-increasing-promise-focus-of-the-one-sony-strategy/

Tagi: kazuo hirai playstation playstation 4 sony sony entertainment network