Young Thor

Young Thor

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.0
PSP 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Frima
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   Platformowa
Śr. czas:
0 godzin
Premiery
Świat:
20.07.2010
Europa:
21.07.2010
Producent:
Frima
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   Platformowa
Śr. czas:
0 godzin
Premiery
Świat:
20.07.2010
Europa:
21.07.2010

Young Thor - opis gry

Young Thor to gra action-adventure wyprodukowana przez kanadyjską ekipę Frima Studio. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation Portable oraz PlayStation 3 i był dostępny w cyfrowej dystrybucji.

Gra inspiruje się mitologią nordycką. Produkcja Frima Studios pozwala nam się wcielić w nordyckiego boga Thora, który tutaj akurat jest bardzo młody. Thor, podróżując przez Midgard i Asgard, musi przywrócić porządek światu po tym, jak Hel wraz ze swoimi pomagierami porwała trzy Norny, boginie przędące nić ludzkiego życia odpowiedzialne kolejno za przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Young Thor to dwuwymiarowa gra action-adventure, a konkretnie - 2,5D. Nasza postać porusza się po jednej, wyznaczonej przez twórców ścieżce, ale grafika, modele postaci czy otoczenie, jest trójwymiarowa. Na przejście czekają tu cztery plansze takie jak las czy kraina bogów. Przejście jednej zajmuje mniej więcej piętnaście minut, choć w rzeczywistości jesteśmy raczej zmuszeni przechodzić te same levele ponownie, co wydłuża czas rozgrywki. Na drodze Thora stają różni przeciwnicy i w każdej lokacji pojawiają się nowi (poza tym trudniejsze są też przeszkody). Główny bohater radzi sobie z nieprzyjaciółmi korzystając ze swojego wielkiego młota, Mjolnira, oraz ciskając pioruny. Twórcy zaimplementowali też system rozwoju, który pozwala rozwijać parametry głównego bohatera. Przydaje się to zwłaszcza gdy nie możemy sobie poradzić z jakimś wyzwaniem (wówczas warto się wrócić i zgromadzić więcej exp na wcześniejszych etapach).

Na planszach poukrywane są też skrzynie ze skarbami. Zawierają one różne użyteczne dobra mogące zregenerować zdrowie, manę lub zdolność wykonywania podwójnego skoku.

Gra posiada też pewne walory edukacyjne. Twórcy umieścili w niej sporo informacji dotyczących mitologii nordyckiej.

Wideo - Young Thor

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych