Xenoblade Chronicles 3

Xenoblade Chronicles 3

10,0
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monolith Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
29.07.2022
Europa:
29.07.2022
Polska:
29.07.2022
Producent:
Monolith Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
29.07.2022
Europa:
29.07.2022
Polska:
29.07.2022

Recenzja redakcji

Xenoblade Chronicles 3
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Xenoblade Chronicles 3 – recenzja gry. Epicka opowieść o miłości, klątwie i poświęceniu
NS

Xenoblade Chronicles 3 - opis gry

Xenoblade Chronicles 3 to japońska gra RPG wyprodukowana przez Monolith Soft i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch.

Fabuła - Xenoblade Chronicles 3

Xenoblade Chronicles 3 nie jest bezpośrednią fabularną kontynuacją poprzednich części serii. Akcja rozgrywa się w świecie Aionios, w którym długą wojnę toczą ze sobą dwa państwa o innych kulturach: bazujące na technologii Keves i bazujący na energii etheru Agnus. Bitwy toczą pozyskani za pomocą genetycznych modyfikacji żołnierze o długości życia nieprzekraczającej 10 lat. Inną ważną i charakterystyczną częścią tego uniwersum jest funkcja off-seera, osoby, która odsyła zmarłych na tamten świat grając melodię na flecie. Głównym bohaterem jest Noah, off-seer, który podczas specjalnej misji trafia wraz z kompanami na trzyosobowy oddział wroga z Agnus. W następstwie pewnego splotu wydarzeń, w wyniku którego wszyscy bohaterowie uznani zostają za zdrajców, obie grupy łączą siły, by udać się do Sword March, miejsca w Aionis, gdzie wbity jest monstrualnych rozmiarów miecz. 

Rozgrywka - Xenoblade Chronicles 3

Główne założenia rozgrywki nie uległy drastycznym zmianom względem poprzedników. Podczas rozgrywki eksplorujemy wielkich rozmiarów lokacje zamieszkiwane przez różne gatunki flory i fauny – zarówno te wrogo, jak i neutralnie nastawione. Walki odbywają się w czasie rzeczywistym, a umiejętności wybieramy z listy komend. Nowością są starcia na większą skalę – uczestniczyć w nich może nawet siedem postaci po naszej stronie, a nie trzy lub cztery jak dawniej. Bohaterowie reprezentują różne klasy, które podzielić można na trzy główne rodzaje: attacker, defender i healer. Z czasem można je zmieniać, co pozwala zachować wcześniej nabyte skille.

Innym novum jest system Interlink. Pozwala on dokonać fuzji dwóch postaci, które zamieniają się w istotę zwaną Ouroboros dysponującą znacznie większym potencjałem bojowym.

Xenoblade Chronicles 3 po premierze było rozwijanie dodatkami DLC wydłużającymi żywotność zabawy, w tym dużym fabularnym rozszerzeniem.

Wideo - Xenoblade Chronicles 3

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper