Vigil: The Longest Night

Vigil: The Longest Night

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Glass Heart Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
14.10.2020
Europa:
14.10.2020
Producent:
Glass Heart Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
14.10.2020
Europa:
14.10.2020

Vigil: The Longest Night - opis gry

Vigil: The Longest Night to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio Glass Heart Games i wydana przez Another Indie. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on inspirowany kulturą tajwańską. 

Fabuła - Vigil: The Longest Night

Główną bohaterką gry jest wojowniczka o imieniu Leila, która po długim treningu postanawia wrócić do swojego rodzinnego miasta Maye. Po drodze spotyka jednak tajemniczą osobą informującą ją o specjalnej próbie potrzebnej do zakończenie tzw. rytuału najdłuższej nocy. Spotkanie okazuje się być zwiastunem tragedii. Po przybyciu do Maye okazuje się, że miasto zmaga się z poważnymi problemami - pojawiły się potwory terroryzujące miejscowych, a ludzie w dziwnych okolicznościach znikają. Jedną z takich osób jest siostra Leili, Daisy.

Rozgrywka - Vigil: The Longest Night

Pod względem rozgrywki (i stylistyki) Vigil: The Longest Night przypomina serię Castlevania, a z nowszych gier Salt and Sanctuary. Produkcja Glass Heart Games to dwuwymiarowe action-adventure ze stosunkowo otwartą strukturą ‘metroidową’ strukturą. Świat Vigil składa się z wielu ukrytych przejść i pomieszczeń, do których możemy uzyskać dostęp, jeśli uważnie eksplorujemy tutejszy świat.

Walka stanowi oczywiście filar gameplayu. Nasza podopieczna korzysta z czterech rodzajów broni: mieczy, sztyletów, łuków oraz halabard. Każda z nich ma oczywiście jakieś swoje właściwości. Maksymalnie wyekwipować można trzy bronie bronie, a następnie się między nimi płynnie przełączać. Oprócz tego dostępnych jest również pięć rodzajów sprzętu ochronnego.

W grze zaimplementowano również system rozwoju. Za pokonanie przeciwników (tych zwykłych i bossów) bohaterka otrzymuje punkty doświadczenia, a po uzbieraniu odpowiedniej ich liczby wbija na wyższy level. W takim wypadku otrzymujemy punkty umiejętności potrzebne do odblokowywania nowych skilli na pięciu specjalnych drzewkach ze zdolnościami.

Wideo - Vigil: The Longest Night

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper