Van Helsing

Van Helsing

6,5
22 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.3
XBOX 7.5
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Saffire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
06.05.2004
Europa:
14.05.2004
Producent:
Saffire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
06.05.2004
Europa:
14.05.2004

Van Helsing - opis gry

Van Helsing to gra action-adventure z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana przez amerykańskie studio Saffire Corporation i wydana przez Vivendi Universal na PlayStation 2, Xboxa i Game Boy Advance. Gra powstała na podstawie filmu o tej samej nazwie.

Fabuła gry jest z grubsza wierna temu, co można było zobaczyć w filmie w reżyserii Stephena Sommersa, choć tu i ówdzie scenariusz doczekał się pewnych zmian (dla przykładu całkowicie wyrugowano postać Carla). Produkcja Saffire pozwala nam się wcielić w legendarnego łowcę potworów Van Helsinga, który po zabójstwie Mr. Hyde’a w Paryżu wyrusza na poszukiwania legendarnego hrabiego Draculi.

Van Helsing inspirowany jest nieco serią Devil May Cry autorstwa Capcomu. Tak jak tam, nasz podopieczny dysponuje różnymi rodzajami broni - zarówno bronią palną, jak i bronią białą przydającą się bardziej w zwarciu. Są w tym arsenale i standardowe pukawki, i bardziej cudaczne wynalazki jak pistolet rażący przeciwników błyskawicami. Broń można zmienić w każdej chwili i, co ciekawe, służy ona nie tylko do eliminowania wrogów, ale też do rozwiązywania prostych łamigłówek napotykanych tu i ówdzie. Główny bohater może wykonywać także różne widowiskowe combosy i akrobacje.

Eliminowanie nieprzyjaciół nabija dwa wskaźniki. Jeden pozwala przez pewien czas przebywać w stanie, w którym nasze ataki zadają większe obrażenia, a drugi z kolei reguluje użycie ataku zdolnego posłać do piachu każdego zakapiora (z wyjątkiem bossów).

Poza walką i wspomnianymi łamigłówkami natykamy się też na sekcje zręcznościowe. Główny bohater, warto wspomnieć przy tej okazji, ma na wyposażeniu linkę z hakiem.

Gra składa się w sumie z trzynastu poziomów. Pomiędzy nimi możemy skorzystać ze sklepu, w którym do nabycia są między innymi nowe umiejętności i wszelkiej maści użyteczne przedmioty.

Wideo - Van Helsing

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych