Tropico 3

Tropico 3

7,4
16 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
X360 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Haemimont Games AD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RTS,   Ekonomiczna
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
13.11.2009
Europa:
13.11.2009
Producent:
Haemimont Games AD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RTS,   Ekonomiczna
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
13.11.2009
Europa:
13.11.2009

Tropico 3 - opis gry

Tropico 3 to tytuł ekonomiczny stworzony przez Haemimont Games, w którym zadaniem gracza jest zarządzanie miastem-państwem, znajdującym się na tropikalnej wyspie, kojarzącej się z Kubą. Tytuł kontynuuje wątki gameplayowe z poprzednich dwóch odsłon serii. Gra była tworzona równolegle na PC i Xboksa 360. Premiera nastąpiła w listopadzie 2009 roku.
Głównymi zadaniami "El Prisidente" jest zarządzanie wyspą poprzez wydawanie rozkazów budowania infrastruktury, budynków przemysłowych, usługowych i mieszkalnych. Gracz może wprowadzać swoje edykty, które wpływają na charakter życia mieszkańców (np. nowe prawa, przywileje). Wyspa stylizowana jest na Kubę z okresu Zimnej Wojny, w związku z czym gracz musi starać się utrzymywać poprawne relacje zarówno ze Związkiem Radzieckim, jak i Stanami Zjednoczonymi. Lepsze stosunki dyplomatyczne z danym mocarstwem, oznaczają większe subsydia dla gospodarki oraz zmniejszone ryzyko inwazji.
 
Nadrzędnym zadaniem gracza jest takie zarządzanie gospodarką wyspy, by przynosiła stałe wpływy do kasy państwowej, przy okazji nie wywołując nastrojów rewolucyjnych u społeczeństwa. Trzeba zatem cały czas balansować między rozsądnie wysokimi podatkami, a rozdawaniem luksusów, przywilejów tak by nie doprowadzić do niebezpiecznych nastrojów u mieszkańców. Kamera w Tropico 3 ukazuje wyspę z lotu ptaka. Gracz może swobodnie obracać wirtualnym obiektywem, przybliżać go, lub oddalać. Prezentacja gry może kojarzyć się w związku z tym z ostatnimi odsłonami serii SimCity. W 2010 roku w dystrybucji cyfrowej pojawiło się rozszerzenie pod tytułem "Abosulute Power", które wprowadziło nową kampanię. Dodatek dostępny był jednak tylko na PC.
 
Tropico 3 zebrało dobre oceny w recenzjach. Dziennikarze chwalili głębie gameplayu tytułu, wskazując na to, że problemy można rozwiązywać na wiele sposobów. 15-misji w kampanii oferowało serię dobrych wyzwań, a tryb sandboksowy pozwalał wyszaleć się, bez żadnych ograniczeń. Jako minus wymieniano nie najlepszą oprawę wizualną.

Wideo - Tropico 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych