Tomb Raider I-II-III Remastered

Tomb Raider I-III Remastered

7,1
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.6
XSX|S 1.0
NS 4.5
PC 3.3
PS4 6.3
XONE 1.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Aspyr
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
13.02.2024
Europa:
13.02.2024
Producent:
Aspyr
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
13.02.2024
Europa:
13.02.2024

Recenzja redakcji

Tomb Raider I-III Remastered
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

8.0
Tomb Raider I-III Remastered - recenzja gry. Kultowa klasyka w odświeżonej skórze
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

Tomb Raider I-III Remastered - opis gry

Tomb Raider I-III Remastered to wydanie zbiorcze remasterów trzech pierwszych części serii Tomb Raider. Składanka ukazała się na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch. Za jej przygotowanie odpowiadał Aspyr.

Tomb Raider

Dalsza część tekstu pod wideo

Lara Croft para się zawodem archeologa poszukując cennych pozostałości po starożytnych cywilizacjach. Jej perypetie rozpoczynają się gdy otrzymuje zlecenie odszukania artefaktu znajdującego się w jednym z grobowców w Peru. Na jaw rychło wyjdzie, że ma on związek z legendarną Atlantydą, co będzie katalizatorem kolejnych wydarzeń.

Lara odwiedza nie tylko Amerykę Południową. Poszukiwania pozostałości po Atlantydzie prowadzą ją również do Grecji, Rzymu i Egiptu. Tomb Raider był jedną z pierwszych gier uświadamiających graczom, jak znaczący był przeskok z 2D do 3D. Plądrując grobowce bohaterka może skakać, wspinać się lub pływać. Od grającego często wymaga się zwrócenia uwagi na elementy otoczenia pełne na pozór niewidocznych platform, półek, dźwigni i pułapek oraz rozwiązywania łamigłówek.

Twórcy udostępnili rozszerzenie The Unfinished Business.

Tomb Raider II

W drugiej części fabuła gry obraca się wokół sztyletu Xian, którego chińscy cesarze używali do dowodzenia swoimi armiami. Według legend tybetańscy mnisi ukryli go przed światem gdzieś w Wielkim Murze, bowiem wbity w serce pozwalał posiadaczowi przemienić się w smoka. Croft badając wiarygodność tych podań dowiadując się, że artefaktu szuka również pewien wenecki gangster, co staje się punktem wyjścia dla jej kolejnych perypetii.

Gameplay Tomb Raider II buduje na fundamentach pierwowzoru, wprowadzając także kilka nowych rozwiązań i usprawnień. Zwiększył się np. arsenał bohaterki. Twórcy oddali nam do dyspozycji granatnik, karabin M16, pistolety maszynowe (zastępujące magnum) oraz harpuny służące do walki pod wodą. Nowe są również flary rozświetlające ciemne pomieszczenia i pojazdy - motorówka oraz skuter śnieżny.

Dostępne jest także rozszerzenie The Gold Mask

Tomb Raider III

W TRIII Lara Croft zwiedza różne części świata w poszukiwaniu pozostałości po meteorycie, który w zamierzchłej przeszłości uderzył Ziemię, przetrzebiając życie pod niektórymi szerokościami geograficznymi. Narracja w grze ma związek z rozgrywką, bowiem po zaliczeniu pierwszego wypadu, w trakcie którego bohaterka odwiedzi Indie, będziemy mogli sami wybrać miejsce, w które chcemy się udać. Do wyboru są tropikalna wyspa na Południowym Pacyfiku, Londyn oraz Nevada. Historię wieńczy wycieczka na Antarktydę.

Dostępne jest także rozszerzenie The Lost Artifact.

Kolekcja pozwala przełączać się między oprawa graficznymi: uwspółcześnioną i oryginalną.

Wideo - Tomb Raider I-III Remastered

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper