TOCA Race Driver

TOCA Race Driver

7,3
58 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.2
PS2 7.0
XBOX 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.08.2002
Europa:
23.08.2002
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.08.2002
Europa:
23.08.2002

TOCA Race Driver - opis gry

TOCA Race Driver to trzecia odsłona ciepło przyjętej serii gier wyścigowych autorstwa studia Codemasters, wydana na PC, PlayStation 2 i Xboxa. Od innych produkcji tego typu odróżnia ją obecność warstwy fabularnej, przez co często bywa ona określana mianem „Car-PG”.

Gracz wciela się w tej pozycji w Ryana McKane, fikcyjnego kierowcę wyścigowego, który pnąc się po szczeblach kariery buduje własną pozycję w wyścigowym światku. Nie jest to jednak łatwe zadanie, gdyż znajduje się on w cieniu odnoszącego większe sukcesy brata. Ponadto ciąży na nim widmo śmierci ojca, który na oczach młodego bohatera zginął w wypadku na torze. Zaimplementowanie fabuły prowadzi tu do ciekawych sytuacji – przykładowo, jeżeli gracz zachowa się nie fair w stosunku do innego kierowcy, ten osobiście pofatyguje się do bohatera po skończonym wyścigu, by wygarnąć mu, co o nim myśli.

 

Tytuł ma bardzo wiele do zaoferowania zarówno dla miłośników gier wyścigowych, jak i graczy, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na tym poletku. W nasze ręce oddano 44 samochody, różniące się od siebie rodzajem napędu, mocą oraz wagą. Wśród nich znalazły się zarówno auta, których słabsze wersje znamy z ulic (Opel Astra V8 Coupe, Peugeot 406 Coupe, Alfa Romeo 147), jak i pojazdy z wyższej półki pokroju Chevroleta Corvette Z06, Dodge'a Vipera czy Koeniga C62). Co jednak najciekawsze, gracz ma tu możliwość samodzielnego dostosowywania poszczególnych parametrów samochodu do indywidualnych potrzeb. Przesiadując w wirtualnym garażu możemy zdecydować o wysokości zawieszenia, wadze poszczególnych elementów pojazdu, a także długości skrzyni biegów czy choćby o rozkładzie sił w trakcie hamowania. Warto nadmienić, że wszystko to ma olbrzymi wpływ na prowadzenie samochodu, dzięki czemu łatwo można „przeholować” i uczynić nasze cztery kółka niemal niezdatnymi do jazdy.

 

Wyścigi odbywają się tutaj na 35 prawdziwych torach, dzięki czemu mamy okazję przejechać się po tak znanych trasach jak Silverstone, Nurburgring, Hockenheimring czy choćby Brands Hatch GP. Wszystkie dostępne w grze zawody zostały opatrzone stosowną licencją, dzięki czemu możemy ścigać się zarówno w tytułowych zawodach TOCA, jak i w wyścigach DTM Championship oraz V8 Supercar Shell Championship Series.

Wideo - TOCA Race Driver

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Podobne gry

Więcej gier podobnych do TOCA Race Driver