TNT: Evilution

TNT: Evilution

8,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
TeamTNT
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
17.06.1996
Europa:
1996
Producent:
TeamTNT
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
17.06.1996
Europa:
1996

TNT: Evilution - opis gry

TNT: Evilution (TNT - The New Technology) to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez TeamTNT i wydana przez id Software 17 czerwca 1996 na komputery osobiste z systemami MS-DOS oraz Windows w USA, a później - jako część pakietu - na Macintosha oraz Linuxa. W ramach Final Doom część tego dodatku zawitała także na PlayStation. Po latach - jako część konwersji The Ultimate Doom oraz Doom II: Hell on Earth - produkcja trafiła także na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Produkcja jest jednym z dodatków, jaki ukazał się do Doom II (szerzej znany jako Doom II: Hell on Earth), który to był gotowy już w listopadzie 1995 roku i miał być dystrybuowany w systemie darmowym. Niemniej, zdecydowano się na zmianę sposobu dystrybucji tytułu, wskutek czego - mimo wyraźnych podobieństw do wysoko cenionego przez społeczność Doom II - znalazł swoje miejsce na liście 10 najbardziej kontrowersyjnych WAD-ów serii.

Pod względem mechaniki rozgrywki twórcy zdecydowali się nie zmieniać ogólnych założeń, a jedynie dodaje nowe mapy. Gracz zatem przemieszcza się po bardziej industrialnych lokacjach, gdzie przyjdzie mu walczyć z różnymi stworzeniami, zbierać klucze czy szukać sekretów. Z tą zawartością gracz może zapoznać się jedynie w rozgrywce dla pojedynczego gracza w 4 epizodach (odpowiednio 6, 5, 9, 10), przy czym istnieją także 2 sekretne lokacje.

W ramach fabuły opowiedziana jest historia, gdzie to na jednym z księżyców Jupitera UAC eksperymentuje z portalami do Piekła - wszelkie wychodzącego z niego siły są szybko eliminowane. Pewnego dnia do bazy przybywa statek z demonami na pokładzie, a następnie wychodzą z niego siły eliminujące wszelki opór. Gracz wciela się w postać cudem uratowanego Doomguya, który to wyrusza w długą podróż z jednym celem - eliminacją demonicznej inwazji.

Wideo - TNT: Evilution

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper