The Last of Us Part II Remastered

The Last of Us Part II Remastered

Producent:
Naughty Dog
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
19.01.2024
Europa:
19.01.2024
Polska:
19.01.2024
Producent:
Naughty Dog
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
19.01.2024
Europa:
19.01.2024
Polska:
19.01.2024

The Last of Us Part II Remastered - opis gry

The Last of Us Part II Remastered to gra action-adventure wyprodukowana przez Naughty Dog i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PS5.

Fabuła - The Last of Us Part II Remastered

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja The Last of Us Part II rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach ukazanych w poprzedniej części i dwadzieścia pięć po pojawieniu się wirusa, który przemienia ludzi w krwiożercze bestie przypominające zombie. W ‘dwójce’ pojawiają się bohaterowie znani z The Last of Us, tj. Joel i Ellie, przy czym tym razem historia skupi się bardziej na tej drugiej.

Po wydarzeniach z pierwowzoru para głównych bohaterów osiadła w Jackson County w stanie Wyoming, oazie spokoju na tle zdewastowanych Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczęła na nowo układać sobie życie. Zwłaszcza Ellie zaczęła nawiązywać w nowym otoczeniu znajomości i przyjaźnie. Ta mała stabilność pewnego dnia się jednak kończy. Pewne tragiczne wydarzenie wyrzuca dziewczynę z dotychczasowych kolein. 

Rozgrywka - The Last of Us Part II Remastered

Trzon rozgrywki nie uległ zmianom. The Last of Us Part II to gra action-adventure z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Do dyspozycji mamy różne rodzaje broni: palną, łuk, nóż itd. Przeciwników, zarówno zainfekowanych, jak i innych ludzi (pojawiają się także psy zdolne wyczuć obecność podopiecznej) możemy eliminować w otwartej walce lub z zaskoczenia - skradanie ma tu bowiem istotne znaczenie. 

Pewne możliwości względem poprzedniej części zostały rozbudowane. Nowością jest na przykład przycisk odpowiedzialny za skakanie, co pozwala nam dostać się do wyżej dostępnych lokacji. Bohaterka może się również czołgać, co umożliwia jej np. schowanie się przed wzrokiem nieprzyjaciół pośród wysokich traw.

Z poprzednika wraca zdolność nasłuchiwania. Dzięki niej widzimy sylwetki przeciwników znajdujących się w innych pomieszczeniach. W grze dostępne są także drzewka umiejętności. Bohaterkę można rozwijać w trzech dziedzinach: survivalu (zwiększa maksymalną ilość energii, doskonali zdolność nasłuchiwania itd.), craftingu (umożliwia modyfikowanie broni i konstruowanie nowych przedmiotów; zwiększa także szybkość samego procesu) i skradaniu.

Nowości - The Last of Us Part II Remastered

Wersja Remastered oferuje kilka nowości względem pierwowzoru. Jest to survivalowy tryb roguelike z sieciowymi rankingami (pojawiają się w nim nowe grywalne postacie), tryb swobodnego grania na gitarze (z możliwością odblokowania dostępu do nowych instrumentów), dostęp do trzech nieukończonych leveli nie zaimplementowanych w grze, materiały video o procesie powstawania The Last of Us Part II, pewne graficzne ulepszenia czy wykorzystanie funkcji kontrolera DualSense.

Wideo - The Last of Us Part II Remastered

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper